Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lipca 2020, 12:35

autor: Karol Laska

Aktor o Sleeping Dogs: film ma być przełomem

Już niedługo ruszyć mają prace nad filmem Sleeping Dogs wzorowanym na grze o tym samym tytule. W roli głównej wystąpi znany z Rogue One: A Star Wars Story Donnie Yen.

Aktor o Sleeping Dogs: film ma być przełomem - ilustracja #1
Donnie Yen pomimo wieku nadal podejmuje się sporych filmowych wyzwań.

O tym, że powstaje ekranizacja gry Sleeping Dogs wiemy nie od dziś, choć informacje o produkcji są przekazywane w bardzo oszczędny sposób. Pierwsze doniesienia dotarły do internautów już na początku 2018 roku za pośrednictwem Donniego Yena – aktora, który ma wcielić się w postać protagonisty Wei Shena.

Minęło 2,5 roku, a sytuacja wokół filmu znacznie ucichła. Milczenie przerwał Yen, który udostępnił na swoich mediach społecznościowych krótki filmik, w którym zapowiada przymiarki do faktycznych zdjęć, a także dzieli się swoimi odczuciami dotyczącymi projektu:

Jestem podekscytowany tym, że mogę rozpocząć przygotowania do mojego następnego wyzwania, jakim jest stworzenie kolejnego przełomowego filmu!

Aktor nazywany jest przez wielu kinomanów współczesnym Bruce’em Lee. Zasłynął przede wszystkim z chińskiej serii filmowej pod tytułem Ip Man, w której chwali się swoją znajomością wschodnich sztuk walki. Yen przebił się także do Hollywood. W 2016 roku wystąpił w jednym ze spin-offów Gwiezdnych wojen, czyli Łotrze 1, a w tym roku będzie go można zobaczyć w odświeżonej wersji Mulan od Disneya. Pomimo 56 lat na karku gwiazdor utrzymuje doskonałą formę fizyczną.

Sleeping Dogs to trzecioosobowa gra akcji z otwartym światem, która dosyć mocno inspiruje się serią Grand Theft Auto. Za tytuł odpowiedzialne jest kanadyjskie studio United Front Games. W centrum fabuły oraz rozgrywki stoją mafijne porachunki na terenie Hongkongu. Spory potencjał filmowy można zauważyć w sandboxowej strukturze dzieła.