Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2012, 18:27

autor: Hed

GTA IV prawie tak ładne jak „piątka”? – nowa wersja moda iCEnhancer (2.5)

Pamiętacie moda iCEnhancer do GTA IV? Twórca modyfikacji poprawiającej grafikę w grze studia Rockstar pokazał jej nową wersję. Dzięki iCEnhancer 2.5 produkcja będzie wyglądała lepiej niż kiedykolwiek.

GTA IV jeszcze ładniejsze - dzięki modyfikacji iCEnhancer 2.5. - GTA IV prawie tak ładne jak „piątka”? – nowa wersja moda iCEnhancer (2.5) - wiadomość - 2012-12-30
GTA IV jeszcze ładniejsze - dzięki modyfikacji iCEnhancer 2.5.

Hayssam Keilany pokazał nową wersję moda iCEnhancer, który poprawia grafikę w Grand Theft Auto IV. Powstające wciąż wydanie 2.5 przynosi widoczne zmiany względem poprzednich edycji, więc powinno zainteresować fanów wyciskania siódmych potów ze starszych tytułów. Dzięki pracy Keilany’a i innych osób GTA IV może w zasadzie konkurować z nadchodzącą, piątą odsłoną serii. Nawet mimo tego, że od premiery „czwórki” minęły ponad cztery lata.

Twórca modyfikacji do świetnej gry studia Rockstar opublikował materiały z wersji alfa 2.5 w piątek i sobotę – w sieci pojawił się powyższy zwiastun oraz obrazki. Hayssam Keilany zaznaczył, że nie reprezentują one finalnej jakości, a samo wideo nie jest najlepsze ze względu na problemy techniczne (autor chciał uzyskać wyższą płynność animacji). Mimo tego, to pierwsza okazja, żeby zobaczyć jak zmieni się Grand Theft Auto IV dzięki następnej wersji moda.

Na facebookowej stronie iCEnhancera autor modyfikacji wyjaśnił, że nie zamierza publikować niegotowych wersji swoich produkcji i stale rozgląda się za nowymi projektami. Keilany dodał, że zamierza przygotować lepszą prezentację iCEnhancer 2.5, która rozwieje wątpliwości odnośnie poszczególnych efektów graficznych. Co ciekawe, modder potwierdził, że dwa lata temu skontaktował się z nim Rockstar i podobno studio wciąż jest z nim w kontakcie.

GTA IV prawie tak ładne jak „piątka”? – nowa wersja moda iCEnhancer (2.5) - ilustracja #4Grand Theft Auto IV wyszło w kwietniu 2008 roku na Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Pecetowa wersja produkcji pojawiła się kilka miesięcy później. Początkowo studio Rockstar było mocno krytykowane za kiepską optymalizację gry, ale z czasem emocje opadły. Do tej pory tytuł doczekał się dziesiątek fanowskich modyfikacji różnego typu – zmieniają one nie tylko grafikę, ale też chociażby model jazdy i latania.

  1. iCEnhancer na Facebooku