Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2012, 17:26

autor: Adrian Werner

Obejrzyj nowy zwiastun z MMORPG ArcheAge

Koreański zespół XLGAMES opublikował nowy zwiastun z ArcheAge, czyli jednego z najbardziej obiecujących projektów MMORPG przyszłego roku. Gra doczeka się w przyszłości wersji anglojęzycznej, choć nie wiemy jeszcze kiedy to nastąpi.

Studio XLGAMES postanowiło umilić końcówkę roku fanom gatunku MMORPG wypuszczając nowy zwiastun z gry ArcheAge. Materiał trwa niecałe cztery minuty i pokazuje szerokie spektrum elementów z tego projektu, od systemów rzemiosła oraz żeglowania, przez mechanikę walki i starcia z bossami a na ślubie postaci kończąc.

  1. ArcheAge - oficjalna strona gry

ArcheAge powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Gra zmierza już do końca trwającej wiele miesięcy zamkniętej bety. Na rynku azjatyckim otwarte testy ruszą 2 stycznia. Od połowy grudnia gracze mogą już pobierać klienta oraz bawić się generatorem postaci. Do niedawna nie było pewne czy projekt doczeka się wersji anglojęzycznej. Obawy te rozwiał jednak jeden za założycieli studia XLGAMES – Jake Song. Stwierdził on, że otwarta beta przeznaczona jest co prawda jedynie dla Koreańczyków, ale trwają już prace nad angielską edycją gry. Niestety, nie wiemy na kiedy zaplanowano jej premierę.

Mocną stroną gry ma być system żeglugi. - Obejrzyj nowy zwiastun z MMORPG ArcheAge - wiadomość - 2012-12-30
Mocną stroną gry ma być system żeglugi.

ArcheAge wystartuje z ośmioma grywalnymi rasami, w których każda otrzyma własną lokację startową. Mocną stroną gry ma być grafika, którą napędza silnik CryEngine 3. W oparciu o tę technologię autorzy stworzyli olbrzymi wirtualny świat, który będziemy mogli zwiedzać na piechotę lub za pomocą maszyn latających i statków wodnych. Pojawią się typowe misje PvE, ale nie zabraknie również walki z innymi graczami (PvP), zarówno w formie małych starć, jak i potężnych bitew oraz oblężeń.

Obejrzyj nowy zwiastun z MMORPG ArcheAge - ilustracja #2 Jednym z głównych twórców świata ArcheAge jest Jeon Min-Hee, czyli popularna koreański pisarka specjalizująca się w gatunku fantasy. Jej udział w projekcie wykracza jednak poza sam proces deweloperski. Napisała ona również powieściowego prequela, który opowiada o wydarzeniach mających miejsce tysiąc lat przed rozpoczęciem gry. Natomiast 21 grudnia na półki azjatyckich księgarń trafiła druga powieść osadzona w tym uniwersum.

Ostatnia aktualizacja: 2012-12-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.