Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2020, 14:50

autor: AlexB

GTA 6 a pokaz PS5 - fani wciąż mają nadzieję na zapowiedź

Część miłośników cyklu Grand Theft Auo uważa, że podczas nadchodzącej konferencji Sony może zostać zapowiedziane długo wyczekiwane GTA VI. Swoje nadzieje opierają na krążących od dłuższego czasu plotkach.

Siedem lat – dokładnie tyle w najbliższy czwartek minie od premiery Grand Theft Auo V na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Od tego czasu tytuł zdążył pojawić się już na trzech kolejnych platformach (PC, PlayStation 4 i Xboksie One) i obecnie zmierza na dwie kolejne (PlayStation 5 i Xboksa Series X). Lecz co z jego pełnoprawną kontynuacją? Na jej temat jak na razie mamy jedynie nieoficjalne doniesienia i spekulacje. Jedna z ciekawszych plotek związanych z tą produkcją pojawiła się w październiku ubiegłego roku. Mówiła ona, że GTA VI będzie miało swoją premierę pod koniec 2020 roku najpierw na PlayStation 5, a miesiąc później na pozostałych platformach. Tygodnie jednak mijają, do grudnia coraz bliżej, a oficjalnej zapowiedzi najnowszej odsłony kultowego cyklu studia Rockstar jak nie było, tak nie ma. Nie wszystko jednak stracone. Według niektórych graczy istnieje bowiem szansa, że Grand Theft Auto VI pojawi się na konferencji Sony.

GTA 6 a pokaz PS5 - fani wciąż mają nadzieję na zapowiedź - ilustracja #1
Oczekiwanie na kolejną część GTA trwa.

Spekulacje na ten temat w dużej mierze są oparte na informacjach, które w ostatnich dniach pojawiły się na kanale MarlonGamingNation w serwisie YouTube. Około miesiąc temu jego prowadzący przeprowadził rozmowę z jednym z insiderów, według którego Sony wykonało naprawdę duży ruch, który będzie miał znaczenie dla całej branży. To jednak był dopiero początek. Naprawdę ciekawie zrobiło się w ubiegłym tygodniu niedługo po zapowiedzi konferencji Sony, kiedy to Marlon zorganizował transmisję na żywo, podczas której przeglądał materiały od swoich źródeł informujące, co takiego pojawi się na nadchodzącym wydarzeniu. Youtuber nie krył swojego zaskoczenia oraz podekscytowania i podkreślił, że będzie warto śledzić środową imprezę, gdyż to, co usłyszymy, nas powali. Choć nie mógł on zdradzić żadnych konkretów, jego zachowanie w połączeniu z wcześniejszymi doniesieniami dla części graczy stanowią dość oczywiste potwierdzenie, że zapowiedź Grand Theft Auto VI zbliża się wielkimi krokami.

Sept. 16. #GreatnessAwaits - Watch the whole video before commenting. from r/GTA6

Jednak samo studio Rockstar ostatnio nieco tonowało nastroje osób z niecierpliwością wyczekujących na jakiekolwiek wieści na temat GTA VI. Jego przedstawiciele podali na Twitterze, że jak na razie nie ma żadnych wiadomości na ten temat i żeby czekać na oficjalne ogłoszenia. O wstrzymanie się od naciskania na „gwiazdy rocka” poprosił także Shawn Fonteno, który użyczył głosu Franklinowi Clintonowi w GTA V. Podczas transmisji na swoim Instagramie zaznaczył on, że tworzenie tak ambitnych gier, jak te należące do cyklu Grand Theft Auto, trochę trwa, a na dodatek epidemia koronawirusa wszystko spowalnia. Cytując jego słowa:

Chodzi o czas. Mówię Wam, jeśli rzucicie okiem na nasze wywiady, ukończenie GTA V zajęło nam cztery – cztery i pół roku. Więc, musicie zrozumieć.

Sytuacja przed środową konferencją Sony zrobiła się zatem bardzo interesująca. Jeśli jesteście ciekawi, czy faktycznie podczas niej pojawi się zapowiedź GTA VI, to przypominamy, że transmisja wystartuje o godzinie 22:00 czasu polskiego. Będzie można ją obejrzeć na platformie Twitch oraz w serwisie YouTube.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Rockstar Games
  2. Oficjalna strona firmy Take-Two Interactive
  3. Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-14

Find Your Next Game 2020 Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI