Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2021, 13:09

autor: Adrian Werner

GTA 5 - nawet pacyfista zabije w kampanii około 700 osób [Aktualizacja]

Youtuberzy spróbowali policzyć jaka jest minimalna liczba zabójstw pozwalająca ukończyć kampanię w Grand Theft Auto 5. Wyszło im, że nawet przy bardzo pacyfistycznym podejściu trzeba zabić ponad 700 osób.

Aktualizacja:

Okazuje się, że ludzie Sex Positive Gamer byli jednak znacznie bardziej morderczy niż jest to potrzebne, na co uwagę zwrócili nam nasi forumowicze (w tym Mleczyslaw1 i Bezio1292, dzięki chłopaki!). Specjalizujący się GTA 5 youtuber DarkViperAU od prawie dwóch lat publikuje filmiki z serii Pacifist Challenge pokazujących najbardziej pacyfistyczne sposoby na przechodzenie z kampanii. Strzela tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, a jeśli się da eliminuje wrogów za pomocą ataków wręcz. To jak bardzo pacyfistyczny jest jego styl rozgrywki jest dyskusyjne, gdyż często polega na innych postaciach dokonujących zabójstw, ale i tak udaje mu się zaskakująco często unikać konieczności dokonywania morderstw własnoręcznie.

Seria DarkViperAU nie jest skończona (obecnie jest na piątym napadzie z sześciu dostępnych w kampanii), ale dzięki dużej pomysłowości ograniczył on liczbę zabójstw do kilkudziesięciu.

Grand Theft Auto V to jedna z tych gier, których nie da się przejść bez zabijania. Grupa youtuberów z kanału Sex Positive Gamer postanowiła sprawdzić, jaka jest minimalna liczba morderstw potrzebnych do ukończenia kampanii. Według nich, aby zobaczyć finał historii w GTA 5 musimy pozbawić życia co najmniej 726 wrogów.

Youtuberzy dowiedzieli się tego przechodząc kampanię w minimalnie brutalny sposób. Zabijano tylko osoby, których zgładzenie było wymaganym celem misji, a w wyzwaniach, gdzie trzeba zabić określoną liczbę wrogów dbano o to, aby nie pozbawić życia żadnego nadplanowego NPC-a. Gdzie tyko było to możliwe, stosowano podejście skradankowe oraz ratowano się ucieczką bez nawiązywania walki z nieprzyjaciółmi.

Wiele misji przechodzono wielokrotnie, aby odkryć najmniej brutalny sposób ich przejścia. Nie przejechano również żadnego przechodnia oraz nie zabijano cywilów.

Ciekawie prezentuje się podział na postacie. Po zakończeniu gry najwięcej krwi na rękach miał Franklin, który w trakcie kampanii musi zgładzić minimum 295 osób. Na drugim miejscu jest Trevor z 258 zabójstwami, a najmniej morderstw na koncie miał Michael, w przypadku którego konieczne jest pozbawienie życia 172 osób. Te liczby dotyczą tylko indywidualnych zabójstw. Jedna dodatkowa ofiara została zabita wspólnymi siłami całej trójki.

W komentarzach pod materiałem wideo jeden z graczy stwierdził, że minimalną liczbę zabójstw da się pomniejszyć o jedną ofiarę (co dawałoby końcowy wynik na poziomie 725 morderstw), gdyż gra pozwala darować życie Clay’owi Simonsowi w misji Mr. Philips.

Niewykluczone, że istnieją jeszcze dodatkowe okazje do ograniczenia morderstw, więc ciekawi nas, czy ktoś podejmie się opracowania filmiku z przejścia kampanii, w którym zakończy się ona mniejszą liczbą zabójstw niż w materiale Sex Positive Gamer.

  1. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  2. GTA 5 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry