Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2016, 16:01

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gry z Amigi dostępne za darmo w Internet Archive

Jeżeli należycie do grona starszych graczy, którzy zjedli zęby na komputerach Amiga, albo po prostu chcecie poznać klasyczne produkcje sprzed lat, to warto zajrzeć do internetowej biblioteki Internet Archive, gdzie pojawiło się mnóstwo aplikacji ze wspomnianego kultowego sprzętu.

W Internet Archives, czyli internetowej bibliotece non-profit, gromadzącej i udostępniającej za darmo rozmaite dobra kultury (książki, filmy, muzyka, gry itd.), pojawiło się sporo produkcji, z których zapewne ucieszy się część z Was. Otóż obecnie w bazie serwisu znajduje się ponad 10 tysięcy aplikacji z komputerów Amiga. Możecie z nich korzystać w przeglądarce, bez konieczności samodzielnego wyszukiwania i pobierania emulatorów. Wśród dostępnych tytułów są m.in. takie projekty jak kosmiczna strzelanka R-Type, zręcznościowe Bubble Bobble, beat 'em up Double Dragon czy też przygodówka King's Quest II: Romancing The Throne. To jednak zaledwie początek, więc jeżeli od zawsze chcieliście nadrobić zaległości, albo po prostu macie ochotę przypomnieć sobie klasyki z dzieciństwa, to zachęcamy do kliknięcia w widoczny poniżej link:

Internet Archives powstało w 1996 roku. Głównym założeniem inicjatywy jest utworzenie ogromnej internetowej biblioteki, do której dostęp ma każdy zainteresowany. Od momentu powstania projekt zyskał wsparcie rozmaitych instytucji, w tym chociażby Alexa Internet oraz rozrósł się do potężnych rozmiarów, oferując szereg rozmaitych treści z różnych dziedzin kultury.

Gry z Amigi dostępne za darmo w Internet Archive - ilustracja #1