Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2016, 18:40

autor: Ender

PlayStation 4 NEO – oficjalna zapowiedź konsoli na początku września?

Według najświeższych plotek, Sony zaprezentuje oficjalnie konsolę PlayStation 4 NEO podczas specjalnego eventu, który zorganizowany zostanie na początku września w Nowym Jorku.

PlayStation 4 NEO, a więc ulepszona wersja PlayStation 4, mimo tego, że wciąż nie została oficjalnie zapowiedziana, od kilku miesięcy rozgrzewa dyskusje graczy oraz fanów marki PlayStation. W ostatnich tygodniach w sieci pojawiło się wiele spekulacji dotyczących systemu, a także przecieków popartych wiarygodnymi źródłami, które zawierały chociażby konfigurację sprzętową nowego urządzenia. Sony nadal jednak milczy w sprawie konsoli i nie ugina się pod ogromem krążących w internecie plotek. Sytuacja ta może jednak zmienić się diametralnie w przeciągu najbliższych tygodni. Według informacji zebranych przez francuski serwis Gameblog.fr, japoński koncern przedstawi światu PlayStation 4 NEO podczas specjalnego eventu, który zostanie zorganizowany 7 września w Nowym Jorku.

Francuska witryna ma na koncie wiele potwierdzonych przecieków, tak więc zebrane przez nią pogłoski najprawdopodobniej nie są kompletnie wyssane z palca. Warto dodać, że w podobnych okolicznościach zostało zapowiedziane również oryginalne PlayStation 4. Kolejny event w Nowym Jorku, na który zaproszeni zostaną przedstawiciele mediów oraz branży wydaje się więc zgadzać z obecną strategią marketingową Japończyków. Dodajmy także, że według przewidywań innych obserwatorów branży, Sony może zapowiedzieć również tańszą wersję Slim oryginalnego PlayStation 4, podobnie jak zrobił to Microsoft ze swoim Xboksem One S, który trafił do sprzedaży w ubiegłym tygodniu.

To czy plotki o rychłej zapowiedzi PlayStation 4 NEO okażą się prawdziwe dowiemy się w najbliższych tygodniach - PlayStation 4 NEO – oficjalna zapowiedź konsoli na początku września? - wiadomość - 2016-08-08
To czy plotki o rychłej zapowiedzi PlayStation 4 NEO okażą się prawdziwe dowiemy się w najbliższych tygodniach

Co ciekawe, wrześniowa data potencjalnie ugodzić może w Nintendo. Branżowi specjaliści spodziewają się, że właśnie w tym miesiącu koncern przedstawi wreszcie swoją nową konsolę, którą jest tajemnicze Nintendo NX. Marketingowa ofensywa Sony może odwrócić uwagę od tej zapowiedzi i zaszkodzić planom spółki, która chce wprowadzić NX-a do sprzedaży w pierwszym kwartale 2017 roku.

  1. PlayStation 4 NEO – do sieci wyciekła specyfikacja sprzętowa oraz inne informacje
  2. Oficjalna strona PlayStation