Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 marca 2021, 14:35

autor: AlexB

3 kolejne seriale ze świata Gry o tron - wyciek pomysłów HBO

Serwisy Deadline oraz Variety podały szczegóły na temat trzech projektów osadzonych w uniwersum Gry o tron znajdujących się w planach HBO, o których plotki krążyły już wcześniej. Wszystkie stanowiłyby prequele zarówno książkowego cyklu autorstwa George R.R. Martina, jak i opartego na nim serialu.

Stacja HBO zdecydowanie wzięła sobie do serca popularne powiedzenie „kuj żelazo, póki gorące”. Choć przebojowy serial Gra o tron na podstawie cyklu powieści Pieśń lodu i ognia autorstwa George'a R.R. Martina dobiegł końca dwa lata temu, to już wielkimi krokami zbliża się jego prequel – opowiadające o rodzie Targaryenów House of the Dragon na podstawie książki Ogień i krew. Ponadto w ostatnich miesiącach mieliśmy doniesienia na temat serialu animowanego dla dorosłych osadzonego w popularnym uniwersum oraz ekranizacji opowiadań ze zbioru Tales of Dunk and Egg (w Polsce wydanych jako Opowieści z Siedmiu Królestw). Gdy pisaliśmy o informacjach związanych z tą drugą pozycją wspomnieliśmy, że przedstawiciele HBO spotkali się z „kilkoma czołowymi scenarzystami” w celu omówienia ich pomysłów na kolejne ewentualne prequele Gry o tron. W ostatnich godzinach serwisy Deadline oraz Variety, powołując się na własne źródła, podały szczegóły na temat trzech z nich.

3 kolejne seriale ze świata Gry o tron - wyciek pomysłów HBO - ilustracja #1
W jednym z prequeli Gry o tron przyjdzie nam najprawdopodobniej lepiej poznać Essos.

Pierwsza z produkcji, której realizację HBO bierze ponoć pod uwagę, na tym etapie jest znana jako 9 Voyages lub Sea Snake. Ma ona opowiadać o przygodach Lorda Corlysa Velaryona, noszącego przydomek Wąż Morski. Odbył on wiele podróży – odwiedził m.in. Pentos, Lys, Tyrosh, Myr czy znajdujące się na dalekim wschodzie Yi Ti oraz Leng. Pozycja ta byłaby zatem okazją do pokazania nieco bardziej egzotycznych rejonów świata stworzonego przez George'a R.R. Martina.

Co istotne, projektem tym miałby zajmować się Bruno Heller. Jest on znany jako twórca m.in. Mentalisty, Gotham oraz Rzymu.

Drugi z planowanych projektów nosi roboczą nazwę Flea Bottom. Jak nietrudno się domyślić, jego akcja miałaby toczyć się w Zapchlonym Tyłku, czyli najbiedniejszej dzielnicy Królewskiej Przystani. Nie wiemy, jaką opowieść planują twórcy tej hipotetycznej produkcji, lecz taka sceneria wydaje się idealna dla jakieś historii awanturniczej lub nawet kryminalnej.

W końcu trzecia z produkcji, o których dowiedziały się Deadline oraz Variety, posiada tytuł 10,000 Ships. Zgodnie z doniesieniami, fabuła zaprezentowana w tej produkcji będzie obracała się wokół wojowniczej księżniczki Nymerii (tej samej, na cześć której Aria Stark nazwała swojego wilkora), przywódczyni narodu Rhoynarów, która po przegranej wojnie poprowadziła swoich poddanych z Essos do Westeros. Tam poślubiła lorda Morsa Martella, z którym wspólnie zjednoczyła królestwo Dorne.

3 kolejne seriale ze świata Gry o tron - wyciek pomysłów HBO - ilustracja #2
10,000 Ships najprawdopodobniej opowie o przygodach księżniczki Nymerii.

Jak na razie przedstawiciele HBO nie potwierdzili prawdziwości tych rewelacji. Należy jednak pamiętać, że zarówno Deadline, jak i Variety, są raczej dość wiarygodnymi źródłami. Gdy dodamy do tego zapewnienia włodarzy amerykańskiej stacji, że są oni zainteresowani rozwojem uniwersum Gry o tron na ekranach telewizorów, to raczej nie mamy zbyt wielkich podstaw do tego, by poddawać je w wątpliwość. Pozostaje jednak pytanie, czy kiedykolwiek wymienione wyżej projekty doczekają się realizacji, czy też pozostaną w sferze planów? Tego dowiemy się w bliższej lub dalszej przyszłości.

  1. Oficjalna strona serialu Gra o tron