Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2021, 12:43

autor: mokosh

Gry na Netflixie: Polacy jako pierwsi na świecie testują nową usługę

Netflix wystartował z testami gier mobilnych na swojej platformie. Rozpoczęły się one w tylko w Polsce, a użytkownicy do ogrania mają dwa tytuły dostępne w aplikacji.

Wygląda na to, że już nie tylko Amazon Prime – ze swoim New World – realnie szturmuje rynek gier. Swoje usługi rozszerza również Netflix, oferując subskrybentom gry mobilne. Pierwsze nieoficjalne informacje o takim zamiarze trafiły do mediów w maju, a już w lipcu podane zostały oficjalnie. Z kolei wczoraj na Twitterze pojawiła się oficjalna wiadomość o tym, że rozpoczęły się testy zapowiadanej funkcji. Co więcej, dostępne są one tylko dla użytkowników z Polski.

We wpisie polskiego oddziału Netflixa możemy przeczytać, że od 26 sierpnia użytkownicy aplikacji moblinej mogą zagrać w dwie gry: Stranger Things 1984 i Stranger Things 3, które dostępne są w nowej zakładce. Warto tutaj dodać, że gry dostępne są tylko na Androidzie, do pobrania przez Google Play, a nie z poziomu samej apki Netflixa. Jeśli chodzi o użytkowników systemu iOS, póki co nie skorzystają oni z nowej funkcji, jednak w przyszłości ulegnie to zmianie. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, bo jak czytamy w samym wpisie, to dopiero pierwszy krok spółki w tym kierunku. Poza tym gry dostępne będą bez reklam czy mikropłatności i co już wcześniej zostało wspomniane – w ramach subskrypcji, czyli bez dodatkowych opłat.

Oczywiście należy się spodziewać, że testy niedługo zostaną rozszerzone na inne kraje, stopniowo trafiając do coraz większej liczby użytkowników, być może z kolejnymi mobilnymi tytułami do ogrania. Wskazuje na to, poza tweetem rzecz jasna, fakt, że do Netflixa dołączył Mike Verdu, czyli były wiceprezes Facebooka i dyrektor Electronic Arts, który objął stanowisko wiceprezesa ds. tworzenia gier, a ponadto wspomniane wcześniej stanowisko spółki, która nie kryje się z planami dotyczącymi produkcji własnych gier. Wygląda na to, że w przyszłości możemy spodziewać się czegoś więcej niż tylko aplikacji mobilnych.

Gry na Netflixie: Polacy jako pierwsi na świecie testują nową usługę - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.