Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2020, 10:53

Gry będą tworzone z myślą o PS4 i PS5 jeszcze przez kilka lat

Sporo wody w Wiśle może upłynąć, zanim deweloperzy przestaną wspierać PlayStation 4. Wiceprezes Sony Interactive Entertainment przyznał, że firma aktywnie zachęca do tworzenia gier na obie generacje konsol.

W SKRÓCIE:
  1. Premiera PS5 w Polsce odbędzie się 19 listopada.
  2. Sony nie traktuje tego terminu jako momentu zakończenia wsparcia dla PS4.
  3. Międzygeneracyjne gry będą tworzone jeszcze przez prawdopodobnie trzy lata.

Międzygeneracyjne gry zostaną z nami jeszcze przez dłuższy czas. Deklaracja ta pojawiła się w rozmowie z Hideakim Nishino, której fragmenty cytowaliśmy już wczoraj. Jeśli ktoś miał nadzieję na szybki zalew gier na wyłączność PS5, to poczuje się zawiedziony.

Wiceprezes Sony Interactive Entertainment w rozmowie z serwisem AV Watch przyznał, że spodziewa się długiego przejścia z aktualnej generacji na nową. Powód? Deweloperom zrozumienie sprzętu zajmie sporo czasu i rozsądniej dla nich będzie pisać gry, które pojawią się zarówno na PS4, jak i na PS5.

Tworzenie gier dedykowanych PS5 może sprawiać trudności na samym początku, więc wersje na PS4 zdają się być niezbędne. Siłą marki PlayStation jest to, że deweloperzy odkrywają możliwości sprzętu w ciągu kolejnych lat. Potencjał konsoli jest ogromny.

Aktualnie zakładamy, że przejście z PS4 na PS5 zajmie około trzech lat. W międzyczasie trzeba zapewnić graczom możliwość kupowania tytułów na PS4. Zadbać, by działały bez problemu na PS5. Prosiliśmy deweloperów, by pisali gry z myślą o obu generacjach konsol.

Oczywiście nie oznacza to, że przez najbliższe trzy lata nie zobaczymy żadnej gry tworzonej od podstaw na PlayStation 5. W pierwszej połowie 2021 roku pojawią się Ratchet & Clank: Rift Apart oraz Gran Turismo 7. Najwięcej tytułów, które będą tworzone z myślą o obu generacjach, możemy spodziewać się ze strony wydawców gier multiplatformowych. Tak długo, jak będzie to dla nich opłacalne.

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. PlayStation 5 – strona oficjalna