Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2018, 12:35

autor: AlexB

Green Hell - sukces survivalu spod Warszawy

Green Hell może pochwalić się pierwszym sukcesem. Survival od polskiego studia Creepy Jar w nieco ponad miesiąc od premiery we wczesnym dostępie sprzedał się w niemal 100 tysiącach kopii. Tym samym zwróciły się koszty produkcji i marketingu.

Green Hell od polskiego studia Creepy Jar zadebiutowało w ramach Steam Early Accesss zaledwie sześć tygodni temu, a już może pochwalić się pierwszym dużym sukcesem. Jak poinformowali twórcy, ich gra survivalowa, w której zadaniem jest przetrwanie w samym sercu amazońskiej dżungli, sprzedała się w przeszło 93 tysiącach kopii. Oznacza to, że udało się zwrócić koszty produkcji i marketingu tytułu. Od tej pory zaczyna on na siebie zarabiać.

Studiu Creepy Jar udało się upolować już całkiem sporą grupę graczy. - Green Hell - survival spod Warszawy z niemal 100 tysiącami sprzedanych kopii - wiadomość - 2018-10-10
Studiu Creepy Jar udało się upolować już całkiem sporą grupę graczy.
GREEN HELL W SKRÓCIE:
  • Producent: Creepy Jar;
  • Wydawca: Creepy Jar;
  • Gatunek: survival;
  • Platformy docelowe: PC;
  • Premiera: 29 sierpnia 2018 (Steam Early Access), zima 2018/2019;
  • Wersja językowa: między innymi polska (napisy).

Green Hell możemy zatem zaliczyć do coraz liczniejszego grona gier z wczesnego dostępu, którym udało się osiągnąć mniejszy lub większy sukces. Pytanie tylko, czy bazę graczy uda się utrzymać i dalej z powodzeniem budować. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Creepy Jar może patrzeć w przyszłość z wielką dozą optymizmu. Choć Green Hell wciąż nie oferuje pełnej mapy czy katalogu zwierząt (ten ostatni zostanie uzupełniony jeszcze w tym tygodniu), już przyciąga uwagę swoim przywiązaniem do realizmu. Twórcy konsultowali się z ekspertami od survivalu, dlatego też podczas zabawy należy zwracać uwagę na szereg czynników wpływających na stan bohatera – odpowiednie pożywienie, nawodnienie czy niebezpieczną florę i faunę. Klimat wyobcowania i ciągłego zagrożenia przełożył się na dobre oceny na Steamie. Obecnie 84% z przeszło 1400 opinii graczy jest pozytywnych.

W najbliższych miesiącach Green Hell doczeka się szeregu dużych aktualizacji, między innymi poszerzających obszar zabawy, usprawniających walkę oraz dodających nowe przedmioty, elementy do konstrukcji i scenariusze wyzwań. Wszystko to w ramach przygotowań do premiery pełnej wersji gry, która ma odbyć się jeszcze tej zimy. Zaoferuje ona między innymi prowadzoną na wzór psychologicznych thrillerów pełną kampanię fabularną, której przedsmak możemy poczuć w samouczku dostępnym obecnie w tytule.

Przez kolejne pół roku Green Hell otrzyma szereg aktualizacji. / Źródło: Steam - Green Hell - survival spod Warszawy z niemal 100 tysiącami sprzedanych kopii - wiadomość - 2018-10-10
Przez kolejne pół roku Green Hell otrzyma szereg aktualizacji. / Źródło: Steam

Na razie w Green Hell dostępny jest jedynie tryb dla pojedynczego gracza. Miłośnicy zabawy wieloosobowej nie zostaną jednak odesłani z kwitkiem. Wiosną 2019 roku w grze ma pojawić się tryb kooperacji. Według obietnic będzie to dopiero początek popremierowego wsparcia tytułu. Nie wiemy jednak, co znajdzie się w kolejnych aktualizacjach. Na ich zapowiedzi przyjdzie jeszcze czas.