Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 grudnia 2014, 16:48

autor: Góral

Grand Theft Auto: Chinatown Wars wreszcie pojawiło się na Androidzie

W tym tygodniu do naszego cyklu opisującego najciekawsze mobilne gry tygodnia trafiło Grand Theft Auto: Chinatown Wars, które w końcu ukazało się w wersji na Androida. Ot, taki miły prezent od Rockstara tuż przed Świętami.

Po wyjątkowo długim oczekiwaniu, fani serii Grand Theft Auto korzystający z urządzeń działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android mogą w końcu zagrać w Grand Theft Auto: Chinatown Wars. Tytuł zadebiutował bowiem dwa dni temu w sklepie Google Play w cenie 20,99 zł, więc z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć tę produkcję w ramach mobilnej perełki tygodnia.

Projekt pierwotnie ukazał się na handheldzie Nintendo DS w marcu 2009 roku i jak większość innych gier z serii GTA zebrał bardzo ciepłe opinie w mediach oraz wśród samych graczy, którzy jednak nie pobiegli szturmem do sklepów. W ciągu dwóch tygodni obecności w Stanach Zjednoczonych, Grand Theft Auto: Chinatown Wars trafiło do zaledwie 90 tys. osób, co jak na reprezentanta jednej z najbardziej rozpoznawalnych growych marek, okazało się porażką.

Koniec końców produkcja stworzona z myślą o DS-ie wylądowała kilka miesięcy później na konkurencyjnym handheldzie PSP, jednak i tam nie udało się jej odnieść porażającego sukcesu. W 2010 roku wydano więc konwersję na urządzenia mobilne (iOS) i dopiero po ponad pięciu latach, jakie minęły od czasu wydania oryginału, tytuł w końcu zagościł na androidowych tabletach i smartfonach.

Grand Theft Auto: Chinatown Wars jest wyjątkową odsłoną serii, gdyż powstała z myślą o ekranie dotykowym DS. W związku z tym w produkcji zagościły różne ciekawe mini gierki, w tym specjalne włamywanie się do pojazdów. Największe kontrowersje wzbudziła jednak zabawa w sprzedawanie narkotyków. Mimo wszystko GTA: CW nie różni się diametralnie od innych części. Podczas zabawy wcielamy się więc w bohatera (w tym przypadku Huanga Lee), który nie żyje w zgodzie z prawem. Rozgrywka natomiast opiera się na wykonywaniu misji polegających chociażby na dokonywaniu kradzieży, zabijaniu itd., a wszystko w imię zemsty na mordercach ojca i złodziejach cennej pamiątki rodzinnej.

Dla osób, które nie maiły styczności, albo chcą sobie po prostu przypomnieć ten projekt, pojawiła się więc kolejna znakomita okazja do sprawdzenia Chinatown Wars.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.