Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2023, 10:05

autor: Adrian Werner

Prezenter z trudem wymówił „Assassin’s Creed Valhalla”. Gra otrzymała Grammy

Assassin's Creed: Valhalla - Dawn of Ragnarok wygrało pierwszą w historii nagrodę Grammy w kategorii najlepszej muzyki z gier. Podczas gali miał miejsce zabawny incydent.

Źródło fot. Ubisoft
i

Wczoraj wieczorem odbyła się gala Grammy, na której przyznano nagrody dla najlepszych produkcji muzycznych. W kategorii muzyki z gier wygrał soundtrack z dodatku Assassin's Creed: Valhalla – Dawn of Ragnarok, którego kompozytorką jest Stephanie Economou. Podczas ujawniania zwycięzcy w tej kategorii doszło do zabawnej sytuacji – prezenter miał wyraźne problemy z wymówieniem nazwy gry.

Warto wspomnieć, że nagrody w tej kategorii przyznawano po raz pierwszy. Wcześniej gry były nominowane do nagród Grammy, a kultowy już utwór Baba Yetu z Sid Meier’s Civilization IV zdobył nawet statuetkę w 2011 roku, ale do tej pory muzyka z gier rywalizowała z innymi mediami w różnych kategoriach. Dopiero teraz gry doczekały się własnej.

Poza Stephanie Economou do nagrody Grammy za najlepszą muzykę w grach nominowani byli:

  1. Austin Wintory (Aliens: Fireteam Elite),
  2. Bear McCreary (Call of Duty: Vanguard),
  3. Richard Jacques (Guardians of the Galaxy),
  4. Christopher Tin (Old World).

Warto wspomnieć, że muzykę do podstawowej wersji Assassin's Creed: Valhalla skomponował Jasper Kyd. Stephanie Economou odpowiedzialna była za soundtracki z dodatków Oblężenie Paryża oraz Świt Ragnaroku.

Dla kompozytorki te DLC były debiutem w branży gier. Wcześniej tworzyła muzykę do seriali telewizyjnych (m.in. Jupiter’s Legacy) oraz pomagała przy produkcji soundtracków z takich filmów, jak Mulan, The Meg, The Equalizer 2 czy The Martian.

Przypomnijmy, że Dawn of Ragnarok to trzeci i ostatni dodatek do Assassin's Creed: Valhalla. Rozszerzenie ukazało się w maju ubiegłego roku na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series S, Xbox Series X i PlayStation 5.

  1. Stephanie Economou – strona oficjalna
  2. Assassin's Creed Valhalla – poradnik do gry
  3. Świt Ragnaroku? Raczej zmierzch Assassin's Creed: Valhalla

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej