Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2022, 07:10

autor: Adrian Werner

Gracze rzucili się na Final Fantasy VII Remake na Steam i mało narzekają

Debiut Final Fantasy VII Remake Intergrade na Steamie okazał się udany. Gra zbiera bardzo dobre recenzje od użytkownikow serwisu.

Wczoraj rano na Steamie ukazała się gra Final Fantasy VII Remake: Intergrade, czyli pierwsza odsłona planowanej trylogii remake’ów klasycznego jRPG-a. Można już stwierdzić, że debiut ten był udany.

  1. Na Steamie 92% ocen użytkowników chwali grę, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór produkcji.
  2. Rekord aktywności dnia premiery wyniósł 7100 osób bawiących się równocześnie. Większość gier singleplayer najlepsze wyniki wykręca w pierwszy weekend po debiucie, więc spodziewamy się, że ten rekord zostanie pobity dzisiaj lub jutro.
  3. Należy przypomnieć, że pecetowa wersja zadebiutowała w grudniu ubiegłego roku, ale do tej pory była ekskluzywna dla serwisu Epic Games Store. Część fanów kupiła więc produkcję w EGS, co mogło wpłynąć na wyniki aktywności na Steamie.

Ciepły odbiór gry jest o tyle interesujący, że pod względem technicznym pozostawia ona trochę do życzenia. Po premierze w Epic Games Store reakcje były bardzo negatywne. Produkcja miała masę problemów z wydajnością oraz liczne inne niedoróbki. Przez kolejne miesiące firma Square Enix wypuściła kilka aktualizacji, które poprawiły wiele niedociągnięć, ale do ideału wciąż sporo brakuje. Jak jednak widać, obecny stan gry jest wystarczający, aby zadowolić większość graczy.

Warto dodać, że z okazji premiery na Steamie Final Fantasy VII Remake: Intergrade zostało przecenione o 29% i produkcję można kupić za 240,69 zł. Oferta pozostanie ważna do 23 czerwca, a potem cena podskoczy do 339 zł.

  1. Final Fantasy VII Remake: Intergrade na Steamie
  2. Recenzja gry Final Fantasy VII Remake – najważniejsze jRPG naszych czasów
  3. Final Fantasy VII Remake - poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej