Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2020, 13:18

autor: Froozyy

Gracze LoL-a domagają się zmian w sklepie z przedmiotami [aktualizacja]

W League of Legends niedawno pojawiły się przedsezonowe zmiany w przedmiotach oraz sklepie. Graczom nie wszystko przypadło do gustu i wymagają od twórców wprowadzenia istotnych usprawnień.

Aktualizacja

Jeden z deweloperów ze studia Riot Games – Mark Yetter – poinformował wczoraj, że twórcy już pracują nad ulepszeniem przejrzystości ikon nowych przedmiotów. Udostępnił również grafikę z przykładami planowanych zmian.

Oryginalna wiadomość

Niecały tydzień temu do League of Legends zawitała przedsezonowa aktualizacja, w ramach której w grze pojawiły się m.in. zupełnie nowe przedmioty oraz nieco zmieniony sklep i system ekwipunku. Sezon 11 rozpocznie się 8 stycznia 2021 roku, więc twórcy mają jeszcze sporo czasu na dopracowanie wprowadzonych elementów, a gracze nie powstrzymują się od wytykania im, co faktycznie można zrobić lepiej.

Zbyt podobne ikony przedmiotów

Największe narzekania pojawiają się wobec zmienionych ikon przedmiotów – według wielu są one zbyt podobne kolorystycznie i za bardzo szczegółowe, więc powinny zostać stonowane, ponieważ część z nich ciężko rozróżnić, gdy wyświetlane są w niskiej rozdzielczości. Należy również dodać im bardziej kontrastowe tła. Przykłady zbyt podobnych do siebie ikon możecie znaleźć na poniższej grafice, którą udostępnił były profesjonalny gracz LoL-a – Marc „Caedrel” Lamont.

Gracze LoL-a domagają się zmian w sklepie z przedmiotami - ilustracja #1
Przykłady nowych ikon przedmiotów w LoL-u.

Brak kilku przydatnych funkcji

Oprócz tego gracze zwracają uwagę również na to, że sklep w grze póki co nie zawiera przydatnych funkcji, takich jak możliwość powiększenia lub zmniejszenia jego okna, stałego wyświetlania zakupionych elementów czy też jaśniejszego informowania o tym, że posiada się już mityczny przedmiot (można mieć tylko jeden w trakcie meczu). Oprócz tego proponowane są także drobne zmiany kosmetyczne - inny kolor czcionki w opisach, a także usprawnienie trybu dla daltonistów (obecnie działa on słabo z nowymi przedmiotami w sklepie).

Warto jednak pamiętać, że za nami dopiero pierwszy tydzień przedsezonowych zmian. Jak słusznie zauważyli niektórzy, mimo że w nowych przedmiotach i sklepie jest jeszcze trochę do poprawy, to wiele problemów powstaje po prostu z przyzwyczajeń graczy do tego, co było wcześniej, a twórcy mają jeszcze czas, aby wszystko usprawnić. Uważam, że wprowadzenie nowych przedmiotów do LoL-a to krok w dobrą stronę, który sprawił, że rozgrywka znacząco się zmieniła. Należę jednak do tych graczy, którzy wolą poczekać, aż nowe funkcje będą bliższe finalnej wersji, więc przed dokładnym sprawdzeniem wszystkiego na własną rękę jeszcze się wstrzymuję.

  1. Oficjalna strona League of Legends
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.