Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2020, 14:49

autor: Froozyy

Wielkie zmiany w LoL-u, ich omówienie trwa godziny

Przedsezonowa aktualizacja w League of Legends, oznaczona numerkiem 10.23, wprowadziła do gry nowe przedmioty oraz zmiany m.in. w sklepie i systemie ekwipunku. Omówienie wszystkich nowości może zająć nawet kilka godzin.

W SKRÓCIE:
  • w ramach dzisiejszej aktualizacji 10.23 w League of Legends pojawiły się nowe przedmioty i zmiany w sklepie, systemie ekwipunku oraz obozach w dżungli;
  • od teraz bohaterów w trakcie gry wyposażymy w tylko jeden mityczny przedmiot, a resztę ekwipunku stworzą przedmioty legendarne;
  • omówienie najnowszych zmian w LoL-u zajmuje niektórym nawet kilka godzin.

Do League of Legends trafił dzisiaj patch 10.23, który wprowadził do gry nowe przedmioty i odmieniony sklep, system ekwipunku oraz obozy w dżungli. Zmiany pojawiły się w ramach aktualizacji przedsezonowej i niewątpliwie sprawią, że rozgrywka w LoL-u będzie teraz nieco innym doświadczeniem.

Nowe przedmioty w LoL-u i zmiany w sklepie

Przedmioty zostały podzielone na cztery kategorie: mityczne, legendarne, epickie oraz początkowe. Pierwsza jest tą najistotniejszą, bowiem gracze w trakcie meczów będą mogli wyposażyć bohatera w tylko jeden mityczny przedmiot. Każdy z nich cechuje się charakterystycznym efektem dodatkowym (np. możliwością wykonania doskoku czy zapewnieniem niewidzialności po zabójstwie), ale także wzmacnia legendarne przedmioty (czyli wszystkie pozostałe skompletowane w całości) w ekwipunku postaci.

Dokładne działanie każdego przedmiotu znajdziecie opisane w tym miejscu (uważajcie, bo jest to bardzo obszerna lektura), a deweloperzy podzielili się również krótkim filmikiem, który ma na celu powierzchowne przybliżenie wprowadzonych zmian. Dowiedzieliśmy się także, iż sklep w trakcie rozgrywki będzie proponował graczom odpowiednie przedmioty, bazując m.in. na tym, jakie już posiadają w ekwipunku, oraz postaciach, którymi grają przeciwnicy.

Omówienie zmian trwa nawet kilka godzin

Gdy wczoraj pojawił się oficjalny opis patcha 10.23, wiele znanych osobistości ze świata LoL-a podjęło się szczegółowego omówienia zmian, które dziś trafiły do gry. Dość powiedzieć, że nie było to prostym zadaniem (już przeczytanie wszystkiego na własną rękę może chwilę potrwać) – jeden z pracowników Riot Games, David „Phreak” Turley, poświęcił na to ponad pięć godzin. Na żywo omówił wszystkie przedmioty i pozostałe nowości, a także odpowiadał na pytania widzów. Pierwszą część zapisu transmisji możecie obejrzeć poniżej, a pozostałe znajdziecie tutaj.

Na ten moment ciężko powiedzieć, czy zmiany wprowadzone przez Riot Games się udały. Wielu graczom na pewno na początku będzie ciężko nauczyć się działania nowych przedmiotów czy też nawet zapamiętać ich nazwy oraz ikony. A jakie są Wasze pierwsze odczucia wobec nowości w League of Legends?

  1. Oficjalna strona League of Legends
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.