Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2022, 15:15

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Gracze ETS2 zachwyceni mechaniką z GTA Online; chcą jej w grze

GTA Online daleko do rzeczywistości, jednak pod jednym względem jest bardziej realistyczne niż ETS2. Chodzi tu o pewną mechanikę, którą gracze symulatora chętnie zobaczyliby w ulubionej grze.

Symulatory, jak sama nazwa mówi, mają na celu jak najlepiej oddać rzeczywistość. Nic dziwnego więc, że fani Euro Truck Simulatora 2, widząc, jak działają wózki widłowe w GTA Online, zazdroszczą produkcji Rockstara.

Też chcę takie wózki widłowe!

Jeden z użytkowników podzielił się pomysłem na niemalże idealny symulator kierowcy ciężarówki. Według jego założenia takim połączeniem byłoby pomieszanie SnowRunnera, gier z serii Farming Simulator, wspomnianego wcześniej ETS2 oraz American Truck Simulatora. Chociaż aby zobrazować swoją koncepcję, użył on klipu innego użytkownika z… GTA Online.

Dla jasności trzeba powiedzieć, że w ETS2 system załadunku praktycznie w ogóle nie istnieje. Wystarczy podjechać we wskazane w nawigacji miejsce i wyświetli nam się powiadomienie o tym, że nasz ładunek wylądował w naczepie.

Można zatem powiedzieć, że pod tym względem GTA Online jest lepszym symulatorem kierowcy ciężarówki niż sam Euro Truck Simulator 2.

Realizm, ale czy nie za bardzo?

Realizm w grach jest tym, co się albo kocha, albo nienawidzi. O ile gracze faktycznie zgadzali się z tym, że dodanie wózków widłowych i bardziej rozbudowanego systemu załadunku do serii ETS jest trafnym pomysłem, to nieco inaczej zapatrywali się na nawiązanie do SnowRunnera.

Fizyka SnowRunnera zniechęciłaby wielu ludzi do symulatora jazdy ciężarówką. Uwielbiam te gry, ale nie wydaje mi się, że wielu osobom spodobałaby się ciągła zmiana biegów, która byłaby wymagana przy pokonywaniu terenu jak w SR. Choć mi by to nie przeszkadzało, szczególnie że mógłbym samemu ładować swój transport - napisał Free_Koala_2075.

Są również ci, którym przesadny realizm z grach się nie podoba i woleliby, aby ta mechanika, jeśli już kiedykolwiek zostanie wprowadzona, była jedynie opcjonalna:

Pod warunkiem, że jest to wybór [system samodzielnego załadunku - dop. red.]. Gram w grę, aby się zrelaksować i cieszyć jazdą po otwartych drogach, a nie pracować w logistyce. Mimo wszystko całym sercem popieram ludzi, którzy chcą mieć taką opcję. Jestem za - napisał LeakyLine.

Oczywiście pomysłów jest więcej, choć najlepszym wyjściem dla osób, które chcą otrzymać jak najbardziej realistyczny symulator kierowania ciężarówką, będzie po prostu wyrobienie sobie takich uprawnień.

Niemniej jednak dodanie opcji załadunku swojego własnego transportu zdecydowanie mogłoby wzbogacić rozgrywkę w ETS2 i przy tym nie wydaje się zbyt wielkim wyzwaniem dla deweloperów.