Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2022, 12:52

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Gracz niemal przegrał życie, uratowała go żona i Minecraft

Minecraft może odmienić życie gracza o 180 stopni. Udowodnił to jeden z użytkowników, dzieląc się swoją historią walki z uzależnieniami.

Jeden z graczy Minecrafta podzielił się poruszającą historią dotyczącą tego, jak gra zmieniła jego życie. Ta pełna sześcianów produkcja stała się jego sojusznikiem w walce z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

Minecraft odmienia życie

SmokeMethCheatDeath wyjaśnił, że pół roku temu pierwszy raz zrozumiał, jak bardzo napoje wyskokowe i „proszki” zrujnowały jego życie. Nie tylko wylądował on w szpitalu, gdzie czterokrotnie wprowadzono go w stan narkozy, ale również wpadł on w konflikt z prawem.

W tym momencie postanowił coś zmienić i zapisał się do programu, którego celem była oczywiście walka z nałogiem. Jak wspomina, od tego momentu pozostaje „czysty”, dzięki czemu ma również czas na nowe hobby. Jednym z nich jest właśnie Minecraft.

W Minecraft zagrasz w Xbox Game Pass

Przecież to gra dla dzieci

Autor na początku nie był przekonany do gry, gdyż uważał, że jest to tytuł skierowany do ośmiolatków, czy też po prostu dzieci. Zmieniło się to w momencie, gdy jego żona zainstalowała grę na Xboksie.

Przez ostanie 6 miesięcy przegrałem [w Minecrafta – dop. red.] 50 całych dni. Zacząłem od budowania domów co każde 500 bloków, a skończyłem na tym, co możecie zobaczyć tutaj [obrazek poniżej – dop. red.]. Pokonałem Withera, Smoka Endu i Wardena.

Gracz niemal przegrał życie, uratowała go żona i Minecraft - ilustracja #1

Zamek, którym w poście pochwalił się autor.Źródło: Reddit

Aktywności, których podjął się SmokeMethCheatDeath jest jeszcze więcej, jednak tym, co wywarło na społeczności największe wrażenie jest to, jak teraz toczy się życie autora. Otóż rozpoczyna on nową pracę i spodziewa się dziecka, można więc śmiało stwierdzić, że mamy tu do czynienia z happy endingiem pełną parą.

[...] wiele bezsennych nocy lub momentów, kiedy mój umysł nie chciał przestać pracować – Minecraft był tam dla mnie. Im głębiej wejdziesz w grę, tym więcej jest w niej do zrobienia. Absolutnie to kocham.

Gracz podziękował również społeczności, którą śledził od dłuższego czasu, obserwując udostępniane konstrukcje czy wątki pełne porad. Wyrazy wdzięczności skierował również do twórców Minecrafta, w końcu to m.in. dzięki należącej do Mojanga grze jego życie wróciło na właściwe tory.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko pogratulować mężczyźnie wyjścia z nałogu i jednocześnie życzyć wielu miło spędzonych godzin z żoną i dzieckiem – czy to bawiąc się wspólnie w Minecraftcie, czy też poświęcając wolny czas na inne rodzinne hobby

  1. A teraz prędko! Zanim dotrze do Was, że to… ma całkiem sporo sensu? Speedrun z perspektywy psychologii
  2. 15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi
  3. Najważniejsze gry dekady – 17 tytułów, które zmieniły branżę

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.