Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 sierpnia 2022, 12:23

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Premiera Rodu smoka doprowadziła do awarii HBO Max, która dotknęła część widzów

Premiera jednego z bardziej wyczekiwanych seriali roku miała miejsce raptem dziś w nocy. Ród smoka jednak już mierzy się z problemami natury technicznej. Serial doprowadził do awarii, która dotknęła kilka tysięcy użytkowników HBO Max.

Źródło: House of the Dragon; Miguel Sapochnik, Greg Yaitanes, Clare Kilner, Geeta V. Patel; HBO 2022

W SKRÓCIE:
  1. Wielu użytkowników HBO Max mierzy się z problemem dotyczącym odtwarzania serialu Ród smoka.
  2. Awaria dotyka posiadaczy urządzeń Amazona – Fire TV.
  3. HBO wie już o problemie i jest w trakcie rozwiązywania go.

Ród smoka to prequel Gry o tron, opowiadający o sporze o Żelazny Tron. Na historie rodu Targaryenów wyczekiwało wielu fanów Gry o tron, przez co Ród smoka może być jednym z ważniejszych seriali 2022 roku. Jego premiera odbyła się dziś w nocy, jednak niektórym nie było dane go obejrzeć. W momencie premiery tysiące osób miało problem z odtworzeniem Rodu smoka na HBO Max. Okazało się, że ta awaria dotyczy konkretnej grupy użytkowników.

Problem z Rodem smoka podczas premiery dotknął wielu użytkowników HBO Max. Aplikacja bowiem po włączeniu serialu zawieszała się, albo po prostu nie odtwarzała Rodu smoka. Na awarię narzekało wielu użytkowników Twittera.

Co ciekawe, problem dotykał wyłącznie osób korzystających z HBO Max na urządzeniu Amazona, Fire TV. Według The Financial Express z tą awarią zetknęło się ponad 3000 osób. HBO radziło niektórym skarżącym się użytkownikom Twittera, aby próbowali restartować aplikację. Problemem mogą też być włączone napisy, dlatego kolejną radą na awarię jest wyłączenie ich w innym serialu/filmie na HBO Max. Awaria bowiem dotyczy wyłącznie Rodu smoka, posiadacze Fire TV nie mierzą się z nią, kiedy odtwarzają inne tytuły w aplikacji.

Premiera Rodu smoka doprowadziła do awarii HBO Max, która dotknęła część widzów - ilustracja #1

Twitter, HBOMaxHelp

Aplikacja HBO zmagała się z podobnymi awariami podczas premier chociażby ostatnich sezonów Gry o tron. Do problemu z Rodem smoka zaś HBO odniosło się w ten sposób:

Zdajemy sobie sprawę z tego, że niewielką część użytkowników korzystających z Fire TV dotyka awaria. Jesteśmy w trakcie rozwiązywania tych problemów.

Oby podobne problemy na urządzeniach Amazona nie powtórzyły się w przyszłości. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnego wielkiego widowiska fantasy. Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutuje na Prime Video 2 września.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.