Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2016, 16:37

autor: Góral

Gra w stylu Assassin's Creed od Electronic Arts ukaże się najwcześniej w 2019 roku

Blake Jorgensen, dyrektor finansowy firmy Electronic Arts, wyjawił, że przygodowa gra akcji w stylu Assassin's Creed tworzona przez Jade Raymond i jej ekipę Motive Studios nie ukaże się wcześniej niż w 2020 albo nawet 2021 roku podatkowym, co oznacza, że zagramy w nią najwcześniej w 2019 roku.

Gra w stylu Assassin's Creed od Electronic Arts ukaże się najwcześniej w 2019 roku - ilustracja #1

W październiku 2015 roku dowiedzieliśmy się, że Electronic Arts zamierza stworzyć przygodową grę akcji w stylu Assassin's Creed, a do prac nad rzeczonym projektem oddelegowano Jade Raymond – producentkę wspomnianej serii. To właśnie ona stanęła na czele zespołu Motive Studios i stworzy dla „Elektroników” nową markę. Jeżeli jednak liczyliście, że stanie się to w najbliższym czasie – czy też nawet w przyszłym roku – to mamy dla Was złe informacje. Blake Jorgensen, dyrektor finansowy koncernu, wyjawił bowiem, że rzeczony tytuł nie będzie gotowy wcześniej niż przed 2020, albo nawet 2021 rokiem podatkowym. Oznacza to, że najwcześniej położymy na nim dłonie dopiero w 2019 roku (rok podatkowy 2020 zacznie się 1 kwietnia 2019 roku i potrwa do 31 marca 2020 roku).

Niestety Jorgensen nie zdradził żadnych dodatkowych informacji na temat projektu. Wiadomo jedynie, że Electronic Arts chce mieć grę z otwartym światem, nastawioną przede wszystkim na tryb singleplayer. Jako przykład przywoływano produkcje pokroju wspomnianego już Assassin's Creed oraz Grand Theft Auto.

Warto jednak wspomnieć, że przed nową, tajemniczą produkcją, otrzymamy od tego wydawcy inną grę, spełniającą część jego zachcianek. Mowa o Gwiezdnych wojnach od Visceral Games. Akcja tytułu ma bowiem rozgrywać się w otwartym świecie, gameplay ponoć przypominać będzie ten ze Star Wars 1313, a sam projekt współtworzy zespół Jade Raymond. Jego premiera ma się odbyć w 2018 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.