Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2013, 12:03

Gra Prey 2 jednak powstanie

Mamy dobre wieści dla graczy zainteresowanych Prey 2. Wszystko wskazuje na to, że gra nie została wcale skasowana i projekt zostanie ponownie ujawniony już za miesiąc.

Kilka prezentacji Prey 2 zrobiło na nas spore wrażenie, dlatego z dużym smutkiem przywitaliśmy wieści o problemach tego projektu. W zeszłym roku ogłoszono nawet, że prace zostały zawieszone i wszystko wskazywało na to, że będzie to koniec tej gry. Na szczęście, okazało się, że plotki o śmierci produkcji były mocno przesadzone. Właśnie uruchomiono stronę Alien Noire i prawie na pewno zapowiada ona wskrzeszenie Prey 2. W jej kodzie znalazł się bowiem fragment ze słowami kluczowymi w postaci:

  1. Prey, Prey2, Prey 2, FPS, Bethesda Softworks, Human Head Studios, Alien Noire

Właściciele domeny szybko usunęli z kodu powyższy fragment, ale mleko już się rozlało. Strona Alien Noire prowadzi odliczanie, które dobiegnie końca 1 marca tego roku. Wszystko wskazuje więc na to, że właśnie tego dnia Prey 2 zostanie ponownie ujawnione. Nie wiemy na razie czy projekt powróci w formie znanej z wcześniejszych prezentacji, czy też może zdecydowano, że ukaże się dopiero na kolejną generację konsol.

  1. Strona Alien Noire

Kłopoty z cyklem produkcyjnym nie są niestety niczym nowym dla serii Prey. Pierwsza część zapowiedziana została jeszcze w 1995 roku. Projekt napotykał jednak same problemy i ostatecznie został skasowany. W 1998 roku podjęto próbę jego wskrzeszenia, ale tę wersję porzucono jeszcze na etapie tworzenia silnika. Sukcesem zakończyło się dopiero trzecie podejście opracowane przez studio Human Head. Nawet w tym wypadku produkcja trwała jednak pięć lat, czyli znacznie dłużej niż pierwotnie zakładano.

Gra Prey 2 jednak powstanie - ilustracja #2

Prey 2 to kontynuacja FPS-a z 2006 roku. Poza pewnymi wątkami fabularnymi gra nie będzie jednak miała za wiele wspólnego z pierwowzorem. Część pierwsza była liniowym FPS-em urozmaiconym pomysłowym wykorzystaniem zmieniających zasady grawitacji portali. Natomiast Prey 2 postawi na bardziej sanboksowe podejście.

Wcielimy się w ludzkiego łowcę nagród, który zarabia na życie łapaniem kryminalistów na obcej plancie. Rozgrywka polegać ma głównie na gonieniu za celami i dostarczaniu ich lokalnym władzom. Większość akcji osadzona będzie w wielopiętrowym mieście, a poruszanie się po nim przypominać będzie platformówkowe wyczyny z Mirror’s Edge.