Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 marca 2019, 17:51

autor: Vergil

Gra o tron – pierwszy trailer 8 sezonu

Premiera ostatniego sezonu serialu Gra o tron została zaplanowana na kwiecień. Nadeszła więc pora, by HBO opublikowało jego pierwszy zwiastun. Zapowiada się emocjonująco, krwawo, a przede wszystkim – widowiskowo.

Ledwie kilka godzin temu donosiliśmy Wam o tym, że główny scenarzysta serialu Gra o tron chce, by jego ostatni sezon był tak dobry, jak finał Breaking Bad, a już mamy kolejne wieści z Westeros. Mowa o klimatycznym, trwającym dwie minuty zwiastunie, który czeka na Was poniżej. Korzystając z okazji, przypominamy, że premiera ósmego sezonu Gry o tron odbędzie się 14 kwietnia, a będzie się on składał z sześciu odcinków o „filmowej długości”.

Warto wspomnieć, że zdjęcia do ósmego sezonu zostały zakończone w lipcu 2018 roku. Co zatem zajęło twórcom tak dużo czasu? Oczywiście postprodukcja, której poddawano każdy odcinek. Z pewnością najwięcej pracy autorzy mieli ze sceną bitwy, którą nagrywano przez… pięćdziesiąt pięć dni, co stanowi rekord w historii telewizji. Co zaś tyczy się fabuły serialu, pewnych wskazówek na jej temat udzieliła we wrześniu Sophie Turner wcielająca się w Sansę Stark. Aktorka stwierdziła, że będzie ona wyciskać łzy, a jej zakończenie „podzieli fanów”.

Co ciekawe, choć Gra o tron niedługo dobiegnie końca, HBO bynajmniej nie zamierza żegnać się z uniwersum wykreowanym przez George'a R.R. Martina. Firma szykuje kilka spin-offów swojej flagowej serii, z których pierwszy nosi roboczą nazwę The Long Night, a ma w nim wystąpić między innymi Naomi Watts oraz Jamie Campbell Bower.

14 kwietnia zadebiutuje ostatni sezon Gry o tron. - Gra o tron –  pierwszy zwiastun finałowego sezonu - wiadomość - 2019-03-05
14 kwietnia zadebiutuje ostatni sezon Gry o tron.
  1. Oficjalna strona internetowa serialu Gra o tron