Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 kwietnia 2019, 14:35

autor: Entelarmer

Gra o tron i Westworld uczą szacunku z bohaterami Ulicy Sezamkowej

Muppet Elmo rozstrzygnął konflikt pomiędzy Cersei i Tyrionem Lannisterami z Gry o tron. To nie szalona wizja fanów, lecz filmik opublikowany przez HBO z okazji 50. rocznicy powstania Ulicy Sezamkowej oraz w ramach akcji promującej wzajemny szacunek. Podobną lekcję otrzymali bohaterowie serialu Westworld, w czym niepoślednią rolę odegrały ciastka.

Wiemy już, kto ostatecznie zasiądzie na Żelaznym Tronie. - Gra o tron i Westworld uczą szacunku z bohaterami Ulicy sezamkowej - wiadomość - 2019-04-19
Wiemy już, kto ostatecznie zasiądzie na Żelaznym Tronie.

Rozpoczęcie ostatniego sezonu Gry o tron dało pożywkę dla kolejnych fanowskich teorii. Chyba jednak nikt nie przypuszczał, że obok Cersei i Tyriona zobaczymy… Elmo z Ulicy Sezamkowej. Nie, uroczy muppet nie pojawił się w samym serialu i raczej nie grozi mu los, jaki podzieliło wielu bohaterów tej produkcji. Maskotka przerywa rozmowę Lannisterów na filmiku opublikowanym z okazji 50. urodzin sławnego programu dla najmłodszych. Materiał stanowi część kampanii HBO „Respect Brings Us Together”, mającej „promować szacunek nawet w niezgodzie, choćby i w przypadku zaprzysięgłych wrogów”. To ostatnie dobrze opisuje relacje Cersei i Tyriona, jednak Elmo udaje się zażegnać konflikt między rodzeństwem.

Gość z Ulicy Sezamkowej odwiedził nie tylko Lannisterów. Również Bernard (Jeffrey Wright) oraz Dolores (Evan Rachel Wood) z serialu Westwood zostali pouczeni w kwestii szacunku, w tym przypadku przez Ciasteczkowego Potwora. Tutaj argumentem rozstrzygającym okazało się – jak łatwo zgadnąć – ciastko, którym niebieski przybysz podzielił się z dwójką skłóconych bohaterów. Trzeba przyznać, że ten niecodzienny crossover się udał – pomijając absurdalny charakter obu scen, żadna z postaci raczej nie wypada ze swojej roli. Prócz tego otrzymaliśmy też nieco mniej surrealistyczny filmik, przybliżający program całej kampanii. Niemniej również tu nie obyło się bez nawiązania do Gry o tron oraz Westworld.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.