Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2012, 13:36

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Gra NHL 13 zapowiedziana. Jeszcze więcej realizmu i interakcji między graczami

Jak co roku, także najbliższa jesień przyniesie nam nową grę firmowaną logiem National Hockey League. Tym razem twórcy z EA Sports postawili na jeszcze większy realizm fizyki zderzeń, ulepszoną sztuczną inteligencję oraz nowy poziom interakcji między graczami w trybie wieloosobowym. Nie są to jednak jedyne zmiany.

Gra NHL 13 zapowiedziana. Firma EA Sports ujawniła główne założenia kolejnej odsłony sportowej serii oraz zamieściła w Internecie zwiastun produkcji. Premiera tytułu planowana jest na 11 września w Stanach Zjednoczonych i 14 września w Europie, w wersjach na Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

Co takiego przyniesie nowe wydanie hokejowej produkcji? Przede wszystkim jeszcze większy realizm. Dzięki wprowadzeniu funkcji True Performance Skating, bazującej na zaawansowanym silniku fizycznym oraz ponad 1000 animacji zderzeń, EA Sports zamierza „naprawdę odwzorować wybuchowość, moc i szybkość współczesnych graczy hokeja”.

Z kolei system sztucznej inteligencji Hockey IQ zapewni większą koordynację zawodników na lodzie. Nie będą oni już zwracać uwagi jedynie na postać rozgrywającą krążek, ale wezmą pod uwagę ogólną sytuację, co pozwoli im na lepsze i szybsze reakcje. Ma to także zapewnić większą rolę strategii i taktyki podczas rozgrywki. EA Sports twierdzi, że NHL13 będzie pod tym względem najbardziej zaawansowaną produkcją w historii studia.

Gra NHL 13 zapowiedziana. Jeszcze więcej realizmu i interakcji między graczami - ilustracja #1

Odnośnie trybu wieloosobowego, dzięki opcji GM Connected najnowsza odsłona symulatora hokeja na lodzie pozwoli na tworzenie wirtualnych lig, w których gracze wystawią swoją drużynę przeciwko 29 innym zespołom w sieci. Jest to nic innego jak sieciowa wersja popularnego trybu „Be a GM”. Wcielamy się w nim w menedżera drużyny hokejowej, prowadząc ją po zwycięstwo w Pucharze Stanleya. Co ciekawe, w NHL 13 gracze otrzymają do dyspozycji mobilną aplikację, która umożliwia na bieżąco śledzić rozgrywki ligowe.

W końcu tryb NHL Moments Live został pomyślany jako aktualizowany na bieżąco zestaw najciekawszych momentów z bieżącego sezonu północnoamerykańskiej ligi hokeja. Na dysku z grą będą dostępne najlepsze mecze z minionego roku. Z czasem będzie można pobrać te z rozgrywek 2012-2013.

Gra NHL 13 zapowiedziana. Jeszcze więcej realizmu i interakcji między graczami - ilustracja #2

Ponadto twócy obiecują możliwość dostosowywania własnych osiągnięć do ulubionych drużyn hokeja, tworzenie i zapisywanie zaawansowanych strategii, zarówno dla drużyn, jak i indywidualnych zawodników, a także wiele ulepszeń w istniejących trybach rozgrywki.

W związku z 20-leciem serii NHL w wydaniu EA Sports, nabywcy na Zachodzie będą mogli zaopatrzyć się w NHL 13 Stanley Cup Collector’s Edition. Za cenę 79,99 dolarów otrzymają pudełko z grą, miniaturową replikę Pucharu Stanleya, dwie dodatkowe drużyny złożone z najlepszych zawodników Wschodniej i Zachodniej Konferencji, nowe wyposażenie dla hokeistów oraz 10 procent zniżki na jednorazowe zakupy w oficjalnym sklepie ligi NHL.