Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2023, 11:17

autor: Adam Adamczyk

Gothic Classic na Nintendo Switch w akcji, gameplay pokazuje kluczowe elementy gry

Zobacz, jak prezentuje się Gothic na Nintendo Switch. Na premierę gry nie będziemy czekać długo - zadebiutuje już 28 września.

Źródło fot. THQ Nordic
i

Gothic to bez wątpienia jedna z najbardziej kultowych gier w w naszym kraju, a pamięć o niej podtrzymują nie tylko modderzy. Jakiś czas temu graczy ucieszyła wiadomość, że przygoda w Górniczej Dolinie zmierza na Switcha. Już niedługo każdy posiadacz konsoli Nintendo będzie mógł zabrać ten tytuł w podróż i, dajmy na to, jadąc pociągiem przypomnieć Kharimowi, dlaczego przybył do Starego Obozu. Premiera Gothica na Nintendo Switch już za dwa dni, a dziś możecie obejrzeć obszerny gameplay.

Gothic śmiga na Nintendo Switch

W serwisie YouTube na kanale Cycu1, youtubera znanego z publikacji zapisów rozgrywek różnorodnych gier i porównań graficznych, pojawił się gameplay przedstawiający w akcji hit studia Piranha Bytes w wersji na Switcha. Pod względem technicznym Gothic nie jest szczególnie wymagającą produkcją, więc na hybrydowej konsoli Nintendo działa znakomicie. Dodatkowo warto zaznaczyć, że choć na filmie tego nie widać, to na ekranie urządzenia grafika również może wyglądać korzystnie.

W niektórych momentach można zauważyć, że gracz ma niewielkie problemy ze sterowaniem – na przykład przed walką z młodym ścierwojadem na początku gry – więc pewnie trzeba będzie się do niego przyzwyczaić, ale poza tym widać, ze Gothic świetnie pasuje do Nintendo Switch.

Porównanie PC i Switch

Twórca opublikował również bezpośrednie porównanie wersji pecetowej (z grafiką RTX 4080) ze switchową. W przypadku tej drugiej kolory są nieco chłodniejsze, choć wiele zależy oczywiście od ustawień barw w opcjach gry. Porównanie obejrzycie tutaj.

Choć nie jest to remaster ani tym bardziej remake, to switchowa wersja będzie posiadała masę poprawek. Pełną ich listę możecie znaleźć tutaj.

Gothic na Nintendo Switch po polsku

Powyższy zapis z rozgrywki jest prowadzony w języku angielskim, ale bez obaw – gra będzie dostępna w polskiej wersji, o czym informowaliśmy w przeszłości. Poza tym na innym filmie możecie obejrzeć i usłyszeć, jak prezentuje się switchowy Gothic w naszym rodzimym języku.

Na koniec raz jeszcze przypomnijmy, że Gothic Classic zadebiutuje na Nintendo Switch 28 września.

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej