Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2019, 12:21

autor: Aquma

Google niedługo ujawni swoją platformę do strumieniowania gier

W czasie tegorocznej konferencji GDC firma Google najprawdopodobniej zaprezentuje swoją platformę do streamowania gier, znaną dotychczas pod nazwami Projekt Yeti oraz Projekt Stream.

Niedługo poznamy Project Stream / Yeti? - Google niedługo ujawni swoją platformę do strumieniowania gier - wiadomość - 2019-02-20
Niedługo poznamy Project Stream / Yeti?

GAME DEVELOPERS CONFERENCE 2019 W SKRÓCIE:

  1. Miejsce: Moscone Center, San Francisco, Kalifornia
  2. Data: 18-23 marca 2019 roku
  3. Charakter wydarzenia: konferencja, w której uczestniczą twórcy gier, wydawcy i różnorakie podmioty działające w branży.

W czasie konferencji GDC 2019 firma Google najprawdopodobniej zaprezentuje Projekt Stream – usługę umożliwiającą strumieniowanie gier za pośrednictwem przeglądarki Chrome oraz urządzeń obsługujących technologię Chromecast. Wskazuje na to treść zaproszeń wysyłanych do przedstawicieli prasy.

Zbierzcie się wokół. Wszystko zostanie ujawnione w czasie Google Keynote – czytamy w krótkim emailu, opublikowanym m.in. przez portal gamesindustry.biz.

O usłudze, znanej także pod nazwą kodową Projekt Yeti, po raz pierwszy usłyszeliśmy w lutym zeszłego roku. Kilka miesięcy temu – w październiku – odbyły się jej beta-testy, których uczestnicy mieli okazję zagrać w Assassin’s Creed: Odyssey. Platforma pozytywnie zaskoczyła wielu testerów – choć nie brakowało rzeczy, które wymagały poprawy, to programistom Google podobno udało się niemal całkowicie wyeliminować jeden z największych problemów podobnych rozwiązań, czyli opóźnienia (tzw. input lag).

Podobne platformy nie są niczym nowym. Niektóre firmy rozwijają je od lat.
Podobne platformy nie są niczym nowym. Niektóre firmy rozwijają je od lat.

Warto odnotować, że na rynku usług umożliwiających streamowanie gier niedługo może się zrobić naprawdę tłoczno – nad własnymi projektami tego typu pracują także Microsoft i Amazon.

  1. Google – strona oficjalna
  2. GDC 2019 – strona oficjalna