Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2021, 09:46

Going Medieval - twórcy obiecują rozwój gry i komentują sukces

Going Medieval świetnie wystartowało na Steamie - numer jeden na liście sprzedaży i ponad 170 tysięcy sprzedanych kopii gry.

W SKRÓCIE:
  1. Going Medieval sprzedało się w ponad 175 tysiącach sztuk w tydzień od premiery.

Going Medieval niespodziewanie podbiło Steama. Niezależna gra strategiczna zadebiutowała 1 czerwca i momentalnie wskoczyła na listę najlepiej sprzedających się gier tygodnia mimo dosyć wysokiej - jak na standardy pecetowe - ceny (89,99 zł, na premierę obowiązywała 10% zniżka).

Dwa dni po tej informacji pojawił się oficjalny komunikat studia Foxy Voxel, w którym widnieją podziękowania dla graczy za bardzo ciepły odbiór gry. W tydzień od premiery sprzedano 175 tysięcy kopii.

Jesteśmy zachwyceni odbiorem Going Medieval. Widzieliśmy już po testach gry, że graczom podoba się to, co tworzymy. Jednak wynik osiągnięty przez naszą produkcję znacząco przekroczył oczekiwania. Skupimy się teraz na poprawianiu i rozwoju Going Medieval.

Tytuł na Steamie otrzymał na ten moment 2400 recenzji i aż 92% z nich ocenia produkcję pozytywnie. Going Medieval może pochwalić się liczbą 14 676 graczy u szczytu popularności, który przypadł na nieco tydzień po premierze. W ostatnich dniach liczba graczy wahała się między 5 a 10 tysięcy.

  1. Going Medieval – oficjalna strona gry