Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2021, 09:48

American Truck Simulator - otwarta beta trybu multiplayer

Wystartowała open beta Convoy, czyli trybu multiplayer do gry American Truck Simulator studia SCS Software.

Ruszyła otwarta beta mulitplayerowego trybu Convoy do American Truck Simulator. Aby wziąć w niej udział, w kliencie Steam wejdźcie we Właściwości ATS, potem w zakładkę Beta, a następnie wybierzcie public_beta w wersji 1.41.

Warto dodać, że pierwsze testy Convoy ruszyły już kilka tygodni temu w ramach eksperymentalnej aktualizacji. Twórcy nie chwalili się tym publicznie, gdyż chcieli najpierw sprawdzić tryb z niewielką liczbą graczy. Teraz ten wariant rozgrywki osiągnął stan pozwalający zaprosić do zabawy wszystkich zainteresowanych.

Twórcy uprzedzają, że tryb nie jest jeszcze w pełni dopracowany. Ponadto może popsuć wiele modów. Dlatego autorzy rekomendują zabawę na czystym profilu, pozbawionym jakichkolwiek modyfikacji.

Obecnie Convoy umożliwia zabawę maksymalnie ośmiu graczom jednocześnie, ale w przyszłości deweloperzy chcą zwiększyć ten limit. Zakładający sesję multiplayer staje się automatycznie jej administratorem. Pozwala mu to kontrolować wiele elementów rozgrywki, jak i wyrzucać z niej osoby sprawiające problemy.

W multiplayerze gracze mogą wspólnie wykonywać zlecenia wymagające dowiezienia towarów do wskazanej lokalizacji. Gra synchronizuje takie elementy jak AI, pogodę, czas, czy wzory karoserii, jak również zapewnia trzy sposoby komunikacji między uczestnikami zabawy (szybkie odpowiedzi, czat tekstowy oraz czat głosowy, który stylizowany jest na transmisje radiowe).

Na razie nie wiadomo, ile potrwają testy. Warto dodać, że Convoy trafi również do Euro Truck Simulator 2, ale obecnie beta dostępna jest tylko w ATS.

  1. Oficjalna strona American Truck Simulator
  2. American Truck Simulator - poradnik do gry
  3. Recenzja gry American Truck Simulator - ETS 2 może przejść na emeryturę