Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2021, 08:25

autor: Entelarmer

Convoy w American Truck Simulator - twórcy testują multiplayer [aktualizacja]

Studio SCS Software testuje wieloosobowy tryb Convoy w American Truck Simulator. Na razie w większym gronie możemy bawić się tylko w ramach bety aktualizacji 1.41.

Aktualizacja:

Tryb multiplayer (tzw. Convoy) trafi zarówno do American Truck Simulator, jak i do Euro Truck Simulator 2. Na razie tylko gracze tej pierwszej produkcji mogą wziąć udział w testach omówionej w poniższej wiadomości aktualizacji 1.41 i zaprosić do zabawy swoich znajomych. Deweloperzy przestrzegają przy tym, że funkcja ma charakter eksperymentalny – należy oczekiwać różnorakich błędów i problemów.

Oryginalna wiadomość:

Symulatory ciężarówek przyciągają sporo graczy spragnionych samotnych wypraw po amerykańskich, europejskich lub takich czy innych drogach. Co jednak, jeśli chcielibyśmy spróbować zabawy w grupie? Odpowiedzią może być Convoy – ostatni eksperyment studia SCS Software w ramach American Truck Simulator, pozwalający na grę w ośmioosobowym gronie. Szczegóły omówiono w wątku na oficjalnej stronie firmy.

Tryb Convoy na razie jest testowany i pozwala na zakładanie prywatnych sesji (z opcjonalnym hasłem). Do tych może dołączyć maksymalnie ośmiu graczy, by razem podejmować się zleceń od tych samych firm. Convoy synchronizuje też SI odpowiedzialne za ruch uliczny, jak również czas i pogodę w grze. Ponadto twórcy dodali trzy sposoby komunikacji między graczami: szybkie odpowiedzi, czat tekstowy oraz transmisje radiowe (czyli czat głosowy). Niestety, na razie nie przewidziano wsparcia fanowskich modyfikacji, a dołączenie do sesji wymaga posiadania i zainstalowania tych samych DLC co gospodarz gry.

Aby sprawdzić Convoy, należy zainstalować eksperymentalną wersję aktualizacji 1.41. Na Steamie klikamy prawym przyciskiem na American Truck Simulator w kolekcji gier i wybieramy opcję „Właściwości”. Następnie przechodzimy do zakładki „Beta”, ustawiamy wersję „1.41 Update Experimental Beta (Convoy)” i wpisujemy kod „XZo2orrgbG92XMQ”. Rzecz jasna, twórcy zalecają wykonanie kopii zapasowej profilu bądź utworzenie nowego, jako że stany gry zapisane w becie są niekompatybilne z obecną wersją ATS. Nie wiemy jeszcze, kiedy pełna wersja Convoy trafi do American Truck Simulator oraz Euro Truck Simulator 2.

  1. Oficjalna strona gry American Truck Simulator