Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2021, 09:30

autor: Adrian Werner

Biomutant - dziś premiera. Znamy godziny startu na PC i konsolach

Dzisiaj po południu na rynku zadebiutuje Biomutant. Poznaliśmy już konkretne godziny odblokowania produkcji na PC i konsolach.

GODZINA PREMIERY BIOMUTANT:
  • PC: 19:00 czasu polskiego
  • PS4/XONE: 16:00 czasu polskiego

Nadszedł wreszcie dzień premiery Biomutant, czyli RPG-a akcji autorstwa studia Experiment 101. Produkcja ukaże się dzisiaj na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Projekt zaoferuje pełną polską wersję językową na wszystkich platformach sprzętowych.

Konkretny czas premiery zależy od tego, jaką wersję chcecie kupić. Na PC gra zostanie odblokowana o 19:00 czasu polskiego. Będziecie mogli ją nabyć w serwisach Steam, GOG.com i Epic Games Store. Z kolei posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One rozpoczną zabawę trzy godziny wcześniej, czyli o 16:00.

Dzięki wstecznej kompatybilności w produkcję będą mogli zagrać także posiadacze Xboksa Series X/S oraz PS5. Autorzy mają w planach wypuszczenie aktualizacji, które pozwolą grze wykorzystać moc tych konsol, ale ukażą się one dopiero w jakiś czas po premierze.

W sieci zdążyło już pojawić się wiele recenzji gry. Według serwisu Metacritic wydanie pecetowe posiada średnią ocen na poziomie 68%, tak samo jak wersja na Xboksa One. Najgorzej radzi sobie edycja na PS4, której wynik wynosi tylko 62%.

Te średnie niewiele jednak mówią, gdyż zdania recenzentów są mocno podzielone. Niektóre serwisy wychwalają produkcję, podczas gdy inne mieszają ją z błotem. Nasz redaktor wystawił Biomutantowi notę 7.5/10, stwierdzając, że tytuł ma dużo problemów, ale oferuje mimo wszystko wiele unikalnych zalet.

  1. Recenzja gry Biomutant - RPG roku? Nie, ale...
  2. Oficjalna strona gry Biomutant
  3. Biomutant – poradnik do gry