Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 19 marca 2023, 09:19

autor: Adrian Werner

Godherja, czyli Crusader Kings 3 w wersji dark fantasy, z nową wersją

Godherja: The Dying World, czyli ambitny mod dark fantasy do Crusader Kings 3, doczekał się nowej wersji.

Źródło fot. Godherja Dev Team
i

Ukazała się nowa wersja projektu Godherja: The Dying World, czyli jednej z najbardziej ambitnych modyfikacji do strategii Crusader Kings III.

Mod jest totalną konwersją, która przenosi akcję gry ze średniowiecza do nowego świata, utrzymanego w klimacie mrocznego fantasy. Opracowana przez autorów kraina stoi na krawędzi zagłady – zabicie przez ludzkość boga w czasach starożytnych doprowadziło do naruszenia fundamentów rzeczywistości, która zaczęła zmierzać ku zagładzie. W momencie rozpoczęcia rozgrywki wielkie imperia rozpadają się, a ocalałe plemiona migrują do ostatnich ziem umożliwiających przetrwanie.

  1. Godherja: The Dying World – pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)

Aby zrealizować ten pomysł, twórcy musieli podmienić większość elementów gry, w tym mapę, postacie, frakcje oraz technologie. Wszystko to zostało świetnie wykonane pod względem graficznym, a autorski świat jest ciekawy i pełen detali.

Nowa wersja projektu oznaczona została numerem 0.2.8. Przynosi ona nowe artefakty, decyzje i wydarzenia, jak również ulepsza balans rozgrywki i usuwa wiele błędów technicznych.

Tak jak sugeruje to numer wersji, projekt jest wciąż na dosyć wczesnym etapie prac, ale już teraz można spokojnie w niego grać. Podstawowe elementy moda zostały zaimplementowane i obecnie autorzy zajmują się głównie rozbudową zawartości.

Przypomnijmy, że Crusader Kings III zadebiutowało we wrześniu 2020 r. na PC. Z kolei w ubiegłym roku doczekaliśmy się premier wydań konsolowych na PlayStation 5, Xboksa Series S i Xboksa Series X. Mod Godherja: The Dying World dostępny jest tylko dla pecetowej wersji gry.

  1. Oficjalna strona moda
  2. Crusader Kings 3 – recenzja. Ta gra nie ma konkurencji
  3. Crusader Kings 3 – poradnik do gry