Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 lipca 2012, 11:09

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Gigantyczna kolekcja gier sprzedana za milion euro

Pewna osoba wydała milion euro na zakup jednego z największych i najbardziej imponujących zestawów gier wideo. W skład oferty weszły wszystkie gry wydane na sprzęt Segi i NEC oraz kolekcja tytułów na pięć konsol Nintendo.

Aukcja jednej z największych i najbardziej wartościowych kolekcji gier wideo na eBay została zakończona. Zwycięzca wydał na nią „jedynie” cztery miliony, dwieście dwadzieścia tysięcy złotych (milion euro).

Skromna część olbrzymiej kolekcji

Oferta na serwisie aukcyjnym eBay była jednym z najbardziej kompletnych zestawów, o jakim marzy każdy gracz interesujący się starszymi produkcjami i sprzętem. W skład ogromnego zbioru weszły wszystkie gry wydane na każdą konsolę wyprodukowaną przez firmy Sega i NEC. Uzupełnieniem jest komplet tytułów na sprzęt Nintendo, poczynając od NES-a, a na GameCube kończąc.

Ciekawostką jest, że spora część gier jest jeszcze fabrycznie zapakowana. W zestawie znajdziemy też produkcje na Nintendo DD64 (przystawka do klasycznego N64 wydana tylko w Japonii) oraz na Famicom Disk System (akcesorium pozwalające Famicomowi odtwarzać gry z dyskietek). Oczywiście jeden obraz wart jest tysiąca słów, więc zainteresowanym polecamy zapoznanie się z ogromną galerią kolekcji, która jest do obejrzenia na stronie aukcji.