Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 lipca 2012, 11:09

autor: Kono

Gigantyczna kolekcja gier sprzedana za milion euro

Pewna osoba wydała milion euro na zakup jednego z największych i najbardziej imponujących zestawów gier wideo. W skład oferty weszły wszystkie gry wydane na sprzęt Segi i NEC oraz kolekcja tytułów na pięć konsol Nintendo.

Aukcja jednej z największych i najbardziej wartościowych kolekcji gier wideo na eBay została zakończona. Zwycięzca wydał na nią „jedynie” cztery miliony, dwieście dwadzieścia tysięcy złotych (milion euro).

Gigantyczna kolekcja gier sprzedana za milion euro - ilustracja #1
Skromna część olbrzymiej kolekcji

Oferta na serwisie aukcyjnym eBay była jednym z najbardziej kompletnych zestawów, o jakim marzy każdy gracz interesujący się starszymi produkcjami i sprzętem. W skład ogromnego zbioru weszły wszystkie gry wydane na każdą konsolę wyprodukowaną przez firmy Sega i NEC. Uzupełnieniem jest komplet tytułów na sprzęt Nintendo, poczynając od NES-a, a na GameCube kończąc.

Ciekawostką jest, że spora część gier jest jeszcze fabrycznie zapakowana. W zestawie znajdziemy też produkcje na Nintendo DD64 (przystawka do klasycznego N64 wydana tylko w Japonii) oraz na Famicom Disk System (akcesorium pozwalające Famicomowi odtwarzać gry z dyskietek). Oczywiście jeden obraz wart jest tysiąca słów, więc zainteresowanym polecamy zapoznanie się z ogromną galerią kolekcji, która jest do obejrzenia na stronie aukcji.