Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 sierpnia 2021, 10:45

autor: Edyta Jastrzębska

Ghostbusters: Afterlife - pierwsze opinie o filmie. Czy doczekaliśmy się dobrej kontynuacji?

Pierwsi widzowie, którzy mieli okazję zobaczyć film Ghostbusters: Afterlife na pokazie przedpremierowym podczas CinemaConu, dzielą się spostrzeżeniami na Twitterze. Oto część z nich.

Od oficjalnej premiery Ghostbusters: Afterlife dzieli nas jeszcze kilka miesięcy, jednak film ma już za sobą pierwszy pokaz, który odbył się podczas CinemaConu. W sieci pojawiają się kolejne reakcje widzów, którzy mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu.

Na ten moment opinie widzów są pozytywne. Pogromcy duchów z 1984 roku to film kultowy, który wzbudza sentyment kilku pokoleń, dlatego słaba kontynuacja z 1989 roku i reboot z 2016 roku zostały uznane za rozczarowujące i wywołały głosy, że Hollywood nie powinno już ruszać tej serii. Jednak to z jak pozytywnym przyjęciem spotkała się najnowsza część wyreżyserowana przez Jasona Reitmana, syna reżysera oryginału, może oznaczać, że cykl filmów o pogromcach duchów ma szansę na udany powrót.

Scott Menzel, założyciel Hollywood Critics Association, przyznał, że Ghostbusters: Afterlife to część, na którą czekał całe życie. Jego zdaniem to idealne połączenie klasycznych momentów z Pogromców duchów ze świeżym i wyjątkowym akcentem, który może zadowolić nową generację widzów.

Dziennikarz Gizmodo, Germain Lussier, również wychwala najnowszą część Pogromców duchów. Poza pochwałami zwraca jednak uwagę na to, że film nie jest pozbawiony wad. Przede wszystkim wspomina o tym, że dzieje się tam za dużo i czasami wydarzeniom brakuje logiki, przez co film nie może w pełni rozwinąć skrzydeł.

Poniżej możecie zobaczyć część reakcji widzów:

Ghostbusters: Afterlife pojawi się w kinach 11 listopada 2021 roku. W filmie występują: Paul Rudd, Finn Wolfhard, McKenna Grace, Carrie Coon i Bookem Woodbine. Na ekranie zobaczymy również aktorów z pierwszych filmów, a dokładniej Billa Murraya, Dana Aykroyda, Erniego Hudsona i Sigourney Weaver.

  1. Oryginalni Pogromcy duchów powracają w najnowszym zwiastunie Ghostbusters: Afterlife
  2. Gwiazda Ghostbusters 3 zachwycona reżyserem; „będą kolejki do kin”