Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2013, 11:37

autor: Draug

Ghost Games chciałoby mieć wyłączność na tworzenie serii Need For Speed

Studio Ghost Games oznajmiło, że chciałoby zachować wyłączne prawa do tworzenia gier z serii Need For Speed, aby utrzymać jednolity wizerunek marki. Oznaczałoby to, że Criterion nie zajmowałby się na powrót kolejnymi częściami, a serii przez jakiś czas nie czekałyby żadne rewolucyjne zmiany.

W kwietniu bieżącego roku studio Criterion Games, odpowiedzialne za kilka ostatnich odsłon serii Need For Speed, ogłosiło, że ich kolejnym tytułem nie będzie ani reprezentant tej marki, ani gra wyścigowa w ogóle. Wówczas wydawało się, że o ile następną część zrobi inny zespół, potem pałeczka ostatecznie znów wróci do twórców marki Burnout. Teraz jednak okazuje się, że Ghost Games, twórcy nadchodzącego Need For Speed Rivals, być może będą w najbliższych latach wyłącznym deweloperem tego cyklu (o ile jego właściciel, firma Electronic Arts, nie zadecyduje inaczej).

Wygląda na to, że malkontenci mogą zacząć przyzwyczajać się powoli do takich obrazków… - Ghost Games chciałoby mieć wyłączność na tworzenie serii Need For Speed - wiadomość - 2013-08-30
Wygląda na to, że malkontenci mogą zacząć przyzwyczajać się powoli do takich obrazków…

Tytuł nie może przechodzić między czernią a bielą, tak jak to działo się, kiedy wędrował od Black Box do Criterion” – powiedział Marcus Nilsson, szef studia Ghost Games, serwisowi VideoGamer. – „(…) Ludzie zobaczą coś, co znają, za każdym razem, kiedy będziemy wypuszczali grę. Wydaje mi się, że to podstawa budowania serii: sprawianie, by gracze wiedzieli, czego się po niej spodziewać.”

”Kiedy spojrzy się na Shift, potem na The Run i zaraz jeszcze na Hot Pursuit – przez to zróżnicowanie marka traci na wiarygodności. Myślę, że naszym zadaniem jest teraz odzyskanie zaufania wśród fanów i zbudowanie na nowo jednolitej marki. To wciąż mocny tytuł, nie mam co do tego wątpliwości. Musimy tylko upewnić ludzi, że będą wiedzieli, czego się spodziewać, przy każdej kolejnej części Need For Speed. Pierwszy krok na drodze do tego celu stanowi Rivals.”

…bo na powrót do realizmu w serii Need For Speed może nie być szans w najbliższym czasie. - Ghost Games chciałoby mieć wyłączność na tworzenie serii Need For Speed - wiadomość - 2013-08-30
…bo na powrót do realizmu w serii Need For Speed może nie być szans w najbliższym czasie.

Zatem, o ile Electronic Arts nie odbierze Ghost Games praw do tworzenia kolejnych odsłon tego legendarnego cyklu samochodówek, prawdopodobnie nie będziemy mieli co spodziewać się w nim większych rewolucji. W razie odniesienia sukcesu przez Rivals obecny deweloper zapewne otrzyma szansę wyprodukowania kontynuacji, co oznaczałoby, że jeszcze przez jakiś czas mielibyśmy do czynienia ze zręcznościówkami, stawiającymi na otwarty świat i rywalizację między graczami (jako kierowcy wyścigowi i funkcjonariusze policji lub w innym układzie).

Need For Speed Rivals ukaże się w listopadzie bieżącego roku. Napędzana silnikiem Frostbite 3 produkcja będzie dostępna wstępnie na pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Szykowane są również edycje na platformy nowej generacji, Xboksa One i PlayStation 4, lecz nie znamy jeszcze terminu ich wydania. Co więcej, niedawno dowiedzieliśmy się, że w Polsce urządzenia te nie otrzymają zlokalizowanej wersji gry.