Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2021, 11:45

autor: Qskan

Artyści złożyli model miasta z Genshin Impact; prace trwały 1000 godzin

Miasto z Genshin Impact zostało odwzorowane w prawdziwym modelu. Autorzy instalacji pracowali nad nią ponad 1000 godzin.

Osoby zajmujące się modelarstwem wiedzą, że czasem trzeba posiedzieć przy składaniu fragmentów w całość. Wie o tym też grupa chińskich entuzjastów Genshin Impact, poświęcających wolny czas na składanie modeli. Ich instalacja przedstawia całe miasto Liyue Harbour z krainy RPG od studia MiHoYo.

Modelarze odwzorowali całą lokację, w tym budynki, ulice czy trawniki. Z niesamowitą szczegółowością potraktowano także port i zadbano o to, żeby w dokach była woda, nad którą można przeprawić się drewnianymi mostami.

Artyści złożyli model miasta z Genshin Impact; prace trwały 1000 godzin - ilustracja #1
Miasto portowe jak żywe – ciekawe czy pachnie rybą jak prawdziwe.

Prace nad makietą wymagały mnóstwa przygotowań związanych z dokładnym przeniesieniem planów lokacji z gry do świata rzeczywistego, a samo wykonywanie miasta wraz z odpowiednim designem, drukowaniem, przycinaniem i montażem wszystkich części zajęło fanom gry blisko 1000 godzin. To naprawdę ogromny projekt, a zarazem najprawdopodobniej jest to najbardziej ambitny fan art Genshin Impact, jaki powstał.

Ilość czasu poświęcona na modelowanie miasta nie dziwi, biorąc pod uwagę jego wielkość i znaczenie w lore krainy. W końcu jego opis głosi (via Genshin Impact Wiki):

Dobrze prosperujące miasto portowe, gdzie tysiące statków zarzuca kotwicę. Na mocy licznych umów i przepisów niezliczone dobra zmieniają właściciela i przynoszą chlubę siedmiu narodom. Witamy w Liyue, wędrowcze.

Jeżeli chcecie obejrzeć film, na którym twórcy pokazują swoje dzieło z bliska, możecie znaleźć go pod tym linkiem (co prawda jest cały po chińsku, ale tu obraz liczy się bardziej).