Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2020, 17:26

autor: Froozyy

Genshin Impact, aktualizacja 1.1 - gra trafi na PS5 wraz z ulepszeniami [aktualizacja]

Do darmowego RPG-a Genshin Impact zmierza aktualizacja 1.1, w ramach której do gry trafią m.in. kolejni bohaterowie, zadania oraz przedmioty, a także zostanie zmieniony system reputacji. Nowości pojawią się w produkcji za niespełna dwa tygodnie.

Aktualizacja

Dzisiaj dowiedzieliśmy się również, że Genshin Impact wraz z aktualizacją 1.1 trafi na konsole PlayStation 5 w momencie, w którym urządzenia zadebiutują na rynku (czyli w Polsce będzie to 19 listopada). Wersja na nową generację doczeka się poprawionej grafiki oraz krótszych czasów ładowania. Gracze będą mogli bez większych problemów przenieść progres w grze na PS5 za pomocą konta MiHoYo.

Oryginalna wiadomość

Dopiero minął nieco ponad miesiąc od oficjalnego debiutu Genshin Impact, czyli darmowego RPG-a z otwartym światem, który bardzo szybko zyskał ogromną rzeszę fanów na całym świecie, a twórcy już ogłosili pierwszą dużą aktualizację gry (oznaczoną numerkiem 1.1). Pojawi się ona 11 listopada i wprowadzi do produkcji m.in. czworo nowych grywalnych bohaterów, wydarzenie sezonowe oraz zmieniony system reputacji. Zwiastun nadchodzącej aktualizacji możecie obejrzeć poniżej.

Wśród nowych bohaterów znajdzie się dwójka 5-gwiazdkowych postaci: Childe oraz Zhongli. Ten pierwszy jako jedyny w grze będzie mógł zmieniać w trakcie walki formę swoich ataków (z dystansowych na w zwarciu). Natomiast Zhongli zapewni wysokie obrażenia obszarowe, a także będzie mógł paraliżować przeciwników. Wraz z nimi do gry trafią 4-gwiazdkowe Xinyan i Diona, o których jeszcze nie wiemy zbyt wiele.

W grze pojawią się także m.in. zupełnie nowe zadania fabularne powiązane z regionem Liyue oraz różnymi postaciami niezależnymi (nie sprecyzowano, jakimi dokładnie), dodatkowe przedmioty (takie jak przenośna kuchenka czy kompas) i dwutygodniowe wydarzenie „Unreconciled Stars”, w ramach którego gracze dostaną szansę na zdobycie cennych nagród. Poinformowano również, że system reputacji zostanie nieco zmieniony – od wprowadzenia aktualizacji gracze będą mogli ją zdobywać osobno dla każdego z istniejących miast, a zyskiwanie kolejnych poziomów zapewni nagrody związane z danym regionem.

Przypomnijmy, że Genshin Impact dostępne jest za darmo na komputerach osobistych, konsoli PlayStation 4 oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android lub iOS. Aktualizacja 1.1 trafi do graczy 11 listopada tego roku. W sieci pojawił się także kolejny kod, dzięki któremu użytkownicy mogą za darmo otrzymać 160 Primogemów - GenshinZHB30 (działa na wszystkich serwerach). Bonus możecie odebrać pod tym adresem.