Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2015, 17:05

autor: Pirlond

Gears of War: Ultimate Edition w zestawie z pozostałymi częściami cyklu

Jedną z niespodzianek tegorocznych targów E3 była zapowiedź odświeżonej wersji pierwszej części Gears of War w wydaniu na XONE i PC. Teraz okazuje się, że posiadacze Xboksów One, którzy kupią grę, w ramach bonusu otrzymają pozostałe odsłony cyklu z X360. Będzie je można uruchomić za pomocą opcji wstecznej kompatybilności.

Nabywcy odświeżonego Gears of War otrzymają za darmo pozostałe gry z serii. - Gears of War: Ultimate Edition w zestawie z pozostałymi częściami cyklu - wiadomość - 2015-08-03
Nabywcy odświeżonego Gears of War otrzymają za darmo pozostałe gry z serii.

Mające ukazać się we wrześniu tego roku Gears of War: Ultimate Edition będzie odświeżoną wersją pierwszej odsłony przygód Marcusa Feniksa i spółki. Na razie nie ma co prawda planów dotyczących zremasterowania pozostałych gier z serii, ale właściciele Xboksów One będą mogli w nie zagrać. Przedstawiciele Microsoftu poinformowali bowiem, że nabywcy odrestaurowanej „jedynki” będą mogli uzyskać dostęp do wszystkich części Gears of War. I nie chodzi tu tylko o drugą, trzecią oraz stworzone przez polskie studio People Can Fly Judgment, ale także oryginalną edycję pierwszej odsłony cyklu. Produkcje będzie można uruchomić korzystając z ujawnionej w czasie tegorocznych targów E3 opcji wstecznej kompatybilności, która pozwoli odpalić na XONE tytuły z Xboksa 360.

Warto jednak zaznaczyć, że wspomniana oferta ograniczona zostanie czasowo. Wszystkie odsłony Gears of War posiadacze odświeżonej „jedynki” otrzymają tylko, jeżeli zalogują się do niej pomiędzy 25 września a 31 grudnia tego roku. W same gry będzie można zagrać dopiero, gdy opcja wstecznej kompatybilności zostanie udostępniona posiadaczom Xboksów One.

Na chwilę obecną tajemnicą pozostaje fakt, czy podobna oferta pojawi się na PC, na którym Gears of War: Ultimate Edition również zostanie wydane. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, jako że wymagałoby to od Microsoftu dodatkowych prac związanych z przeniesieniem trzech części cyklu na komputery osobiste, na których gry nie są na razie dostępne. Być może jednak gigant z Redmond szykuje dla posiadaczy blaszaków niespodziankę – jeśli tak, przekonamy się o tym zapewne jutro, 4 sierpnia. Tego dnia o godzinie 16:00 rozpocznie się konferencja koncernu zorganizowana z okazji tegorocznych targów gamescom.

Gears of War to wykreowana przez deweloperów ze studia Epic Games seria strzelanek, która została zapoczątkowana w 2006 roku. Cykl opowiada o zmaganiach przebywających na planecie Sera ludzi z tubylczą Szarańczą. Rozgrywka opiera się na innowacyjnym swego czasu mechanizmie chowania się za osłonami – zamiast przeć do przodu, trzeba ukrywać się za różnego rodzaju murkami i innymi przeszkodami (aczkolwiek to samo robią też przeciwnicy). Dotychczas ukazały się cztery części serii.