Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2016, 10:03

autor: Łukasz Szliselman

Gameplay z Elex prosto z gamescomu 2016

W sieci pojawiło się 9-minutowe nagranie z rozgrywką z Elex, kolejnego RPG-a akcji od twórców serii Gothic i Risen. Wygląda na to, że studiu Piranha Bytes uda się zachować unikalny klimat swoich poprzednich produkcji.

Na tegorocznym gamescomie nie mogło zabraknąć gry Elex – jednej z najgoręcej wyczekiwanych niemieckich produkcji. Z okazji odbywających się właśnie targów w Kolonii zaprezentowany został gameplay z kolejnego RPG-a akcji od ojców legendarnego Gothica i serii Risen, studia Piranha Bytes. Wspomniany 9-minutowy film skupia się przede wszystkim na eksploracji postapokaliptycznego świata, będącego połączeniem science-fiction i fantasy, oraz walce z wykorzystaniem zarówno broni białej, jak i futurystycznych pukawek. Dzięki umieszczeniu gry w tak unikalnym uniwersum, twórcy mogli sobie pozwolić na ciekawe kombinacje – co powiecie na szybkie wzbicie się ponad przeciwnika przy użyciu plecaka odrzutowego i uderzenie nań z góry ostrzem? Albo jak sprawdza się w boju połączenie miecza z piłą motorową? Sprawdźcie, oglądając poniższy materiał:

Nie sposób odmówić Eleksowi sugestywnego klimatu, który już od pierwszych sekund wciąga gracza do środka gry, nawet jeśli mamy do czynienia jedynie z nagraniem rozgrywki. Przy tym wszystkim czuć też swego rodzaju swojską siermiężność produkcji, charakterystyczną dla gier Piranha Bytes – i to wcale nie musi być wada. Fani Gothica zrozumieją o co chodzi. Więcej informacji o grze zdobędziecie w naszej ostatniej zapowiedzi:

  1. Graliśmy w Elex - najambitniejszą grę twórców serii Gothic i Risen

Elex to jednocześnie powrót do starej szkoły RPG-ów akcji, jak i coś zauważalnie innego.

Elex ma się ukazać w 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

  1. Oficjalna strona gry Elex
  2. Elex – kompendium wiedzy