Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2022, 20:35

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

FS 22 zepsuty przez ostatni patch; gracze w złości (Aktualizacja)

Wczorajsza aktualizacja 1.4 do gry Farming Simulator 22 powoduje problemy ze skryptami z ModHuba, co zaowocowało narzekaniami graczy na Twitterze. Co więcej, darmowy dodatek Precyzyjne rolnictwo może przyczynić się do zmniejszenia plonów w niektórych sytuacjach.

Aktualizacja wiadomości: Studio poinformowało, że hotfix pojawi się jutro o godzinie 11:00 czasu polskiego.

Wczoraj zadebiutował darmowy dodatek Precyzyjne rolnictwo i aktualizacja 1.4 do Farming Simulator 22. Rozszerzenie może pobrać każdy zainteresowany za pośrednictwem oficjalnego ModHuba na wszystkich platformach sprzętowych. Z szeregiem funkcji, które wprowadza DLC, zapoznacie się pod tym linkiem.

Problem z modami

Wygląda jednak na to, że nie wszystko przebiegło zgodnie z planem. Niedawno na Twitterze wsparcia technicznego firmy GIANTS Software (twórcy gry) pojawił się taki komunikat:

Zidentyfikowaliśmy przyczynę problemu z modami wprowadzającymi skrypty oraz aktualizacją 1.4 i jak najszybciej wprowadzimy poprawkę.

Co to oznacza?

Wygląda na to, że łatka 1.4 wchodzi w konflikt z wieloma popularnymi, działającymi w oparciu o skrypty modami do Farming Simulatora 22, które przed aktualizacją funkcjonowały bez zarzutu.

Mowa o modyfikacjach, które np. zmieniają ekonomię gry bądź system wznoszenia struktur. Skutkiem owego konfliktu jest najczęściej brak postępów na ekranie ładowania gry lub błąd przy jej uruchomieniu.

Rozwiązanie w drodze

Studio już pracuje nad rozwiązaniem problemu. W momencie publikacji hotfixa zaktualizujemy tę wiadomość.

Mimo wszystko pod komunikatem studia zaroiło się od negatywnych komentarzy użytkowników Twittera, twierdzących, że studio powinno było wcześniej dokładnie przetestować aktualizację ze skryptami dostępnymi w bibliotece ModHuba.

Uwagi użytkownika Reddita

Warto także napomknąć o radzie użytkownika 24glarsen – może ona zaoszczędzić zaskoczenia niektórym wirtualnym farmerom.

Po instalacji wspomnianego powyżej DLC w grze znajdziemy nowe mechaniki, takie jak analiza próbek gleby. To właśnie przed nią ostrzega 24glarsen:

Upewnij się, że zebrałeś wszystkie plony przed zainstalowaniem Precyzyjnego rolnictwa, ponieważ ten zmniejszy je o połowę, dopóki nie pobierzesz próbek gleby ze wszystkich swoich pól (…).

Zwykle dostaję 90 tys. litrów rzepaku z jednego z moich pól – podwójnie nawożonego i wałowanego. Uzyskuję zaś 44 tys. litrów po wprowadzeniu Rolnictwa precyzyjnego przed zbiorami.

  1. Recenzja gry Farming Simulator 22 – wciągająca orka na ugorze
  2. Farming Simulator 22 – poradnik do gry
  3. Farming Simulator 22 – strona oficjalna