Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2020, 15:03

autor: Froozyy

Forum LoL-a zostanie zamknięte

Riot Games poinformowało, że oficjalne forum League of Legends zostanie zamknięte 16 marca tego roku. Społeczność ruszyła z akcją zapisywania wszystkich dostępnych wątków oraz plików.

Riot Games poinformowało wczoraj, że oficjalne forum gry League of Legends zostanie całkowicie zamknięte 16 marca tego roku. Jak twierdzą deweloperzy, decyzja ta nie należała do prostych, bowiem przez wiele lat forum było miejscem, w którym gracze mogli się w łatwy sposób kontaktować między sobą oraz z pracownikami Riotu. Jednakże ostatnimi czasy jego popularność znacznie spadła, ponieważ większość użytkowników przeniosła się już na nowsze media społecznościowe, takie jak Reddit, Discord czy Twitter.

Riot Games zamyka forum League of Legends. - Forum LoL-a zostanie zamknięte - wiadomość - 2020-03-02
Riot Games zamyka forum League of Legends.

Od 9 marca forum dostępne będzie tylko w trybie do odczytu, natomiast 16 marca zostanie wyłączone całkowicie, a wszystkie wątki oraz pliki zostaną usunięte. Społeczność już ruszyła z akcją zapisywania przynajmniej części z nich, zanim pozbędzie się ich Riot. Natomiast twórcy LoL-a zachęcają do korzystania z portali społecznościowych.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja spotkała ostatnio forum PlayStation – zostało ono zamknięte 27 lutego. Natomiast jeszcze w 2016 roku to samo stało się z BioWare, które zdecydowało się postawić na pozostałe media społecznościowe. Obecnie gracze znacznie chętniej korzystają z nowocześniejszych komunikatorów typu Discord, które po prostu znacznie ułatwiają kontakt z innymi użytkownikami.