Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2021, 12:15

autor: Gabi

Forum Bethesdy zostanie zamknięte

Oficjalne forum dyskusyjne Bethesdy zostanie wkrótce zamknięte. Społeczność ma nieco ponad miesiąc na zapisanie najważniejszych wątków.

W SKRÓCIE:
  • Bethesda zamyka swoje oficjalne forum dyskusyjne;
  • od 24 maja wątki na forach będą tylko do odczytu - ostateczne wyłączanie kategorii rozpocznie się 6 lipca tego roku;
  • deweloper zachęca użytkowników, by zapisali sobie najważniejsze wątki i zaprasza na Discorda.

Bethesda poinformowała, że jej oficjalne forum dyskusyjne zostanie zamknięte 24 maja 2021 roku. Ostatnie dni działania mają pozwolić społeczności na dokończenie rozpoczętych wątków. Po tym terminie zawartość forum będzie można przeglądać jeszcze przez ponad 30 dni. To czas, który Bethesda przeznacza użytkownikom na zapisanie interesujących ich wątków. Proces ostatecznego zamykania poszczególnych kategorii rozpocznie się 6 lipca.

Po wielu latach budowania wnikliwej i pełnej pasji społeczności na oficjalnych forach Bethesdy, podjeliśmy decyzję o stopniowym wycofaniu forów na Bethesda.net [...] Fora ewoluowały na przestrzeni lat i cieszyliśmy się widząc, jak nasza społeczność rośnie i rozwija się wraz z firmą i naszymi grami. Teraz jednak, biorąc pod uwagę liczbę kanałów komunikacji, z których korzystacie, uznaliśmy, że nadeszła chwila, by odejść od forów i rozmawiać w miejscach, które preferujecie - Bethesda

Miejscem, które dzisiejsza społeczność rzekomo preferuje, jest oficjalny serwer Bethesdy na Discordzie. Deweloper zaprasza użytkowników forum do przeniesienia się na ten kanał komunikacji, zachęcając do prowadzenia rozmów nie tylko na kanale ogólnym, lecz także na tych dedykowanych poszczególnym grom producenta. Warto jednak zaznaczyć, że fora The Elder Scrolls Online będą nadal działać - nie są związane bezpośrednio ze stroną Bethesda.net i, póki co, deweloper najwyraźniej nie zamierza ich zamykać.

Era internetowych forów dyskusyjnych od kilku lat zmierza ku nieuchronnemu końcowi. Bethesda dołączyła jedynie do grona firm zamykających te centra społeczności - wcześniej podobnie postąpiło choćby Sony czy Riot Games, wyłączając forum League of Legends. Poza uśmiercaniem „starych, dobrych czasów”, których uosobieniem są fora internetowe (przynajmniej dla dorastających wraz z nimi), prawdopodobnie największym mankamentem zamykania forów jest brak możliwości wyszukania interesujących nas wątków - zwłaszcza tych dotyczących bugów i problemów technicznych, zdarzających się raz na nigdy... a które były uprzejme przytrafić się właśnie nam.

Bethesda zachęca do zgłaszania wspomnianych problemów do Supportu i przypomina, że od 24 maja 2021 roku nie wypowiemy się już na forach Bethesda.net, a od 6 lipca tego roku rozpocznie się zamykanie poszczególnych kategorii (zaczynając od tych cieszących się najmniejszym zainteresowaniem). Jeśli chcecie zapisać sobie jakieś ważne dyskusje, lepiej nie zwlekać z tym do ostatniej chwili.

  1. Strona internetowa Bethesda Softworks
  2. Forum Bethesdy