Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2018, 13:00

autor: Movis

Fortnite – sezon 5, wózek golfowy, szczeliny i Dziki Zachód

Epic Games hucznie rozpoczyna kolejny sezon w Fortnite i Fortnite: Battle Royale. W trybie rywalizacyjnym czeka na Was zupełnie nowy karnet bojowy z masą skórek, kolejny pojazd i tajemnicze szczeliny. W Ratowaniu Świata wraca Hordobicie, tym razem w klimacie Teksasu.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dziś rozpoczyna się kolejny sezon rozgrywek w Fortnite oraz Fortnite: Battle Royale. Autorzy zgotowali sporo atrakcji w obydwu trybach gry i przygotowali „wymianę kulturalną” z wikingami i kowbojami w rolach głównych.

Niezły przekrój. - Fortnite – sezon 5, wózek golfowy, szczeliny i Dziki Zachód - wiadomość - 2018-07-12
Niezły przekrój.

Battle Royale

Najbardziej oczekiwanym elementem aktualizacji 5.0 jest oczywiście start piątego sezonu wraz z nowiutkim karnetem bojowym. Podobnie jak poprzednio zapaleńców czeka 100 poziomów do odblokowania i kilka imponujących skórek i innych elementów kosmetycznych. Nowością jest zaś zmiana w wyzwaniach progresywnych, które nie są już ograniczone do jednego sezonu, a wymagają określonej liczby punktów doświadczenia. Modyfikacjom poddano też działanie wyzwań tygodniowych. Cena przepustki w wersji premium została ustalona na 950 V-dolców. Poniżej znajdziecie zaś króciutki materiał pokazujący co lepsze wdzianka:

Kolejną ciekawostką jest terenowy wózek golfowy, czyli niewielki pojazd zdolny jednak pomieścić całą czteroosobową drużynę. Centralną mechaniką mają być drifty, a dach działa jak trampolina. Gotowi na szaleńczą jazdę?

Jednym z bardziej tajemniczych elementów rozgrywki są zaś szczeliny. Wyglądające jak zawieszone w powietrzu odłamki lodu punkty najprawdopodobniej będą miały coś wspólnego z motywem wikingów obecnym w skórkach. My strzelamy, że mogą one teleportować graczy po mapie, choć trudno o pewność. Dodatkowo zaktualizowano mapę dodając parę nowych lokacji: Pustynię, Oazę Odpoczynku, Golfowe Gniazdko i kilka mniejszych zakątków bez nazwy.

Co to może być? - Fortnite – sezon 5, wózek golfowy, szczeliny i Dziki Zachód - wiadomość - 2018-07-12
Co to może być?

Z bardziej mechanicznych zmian: zajęto się działaniem strzelb, które teraz mają ustalony wzór rozrzutu i celownik pokazujący ile śrucin trafiło we wroga. Po strzale z jednej śrutówki nie można też już szybko strzelić z kolejnej, co eliminuje strategię „double pump” i podobne. Pistolet maszynowy z tłumikiem został zaś osłabiony (efektywny zasięg do 24m, spadek obrażeń do 80% powyżej 35m oraz 65% powyżej 50m). Burza ma stać się teraz też bardziej mobilna – 7, 8 i 9 krąg mają się przesuwać w losowych kierunkach, a nie jedynie zacieśniać ku oku cyklonu. Oprócz powyższych zmian autorzy oczywiście wypracowali masę pomniejszych poprawek

Ratowanie świata

Howdy, partner… - Fortnite – sezon 5, wózek golfowy, szczeliny i Dziki Zachód - wiadomość - 2018-07-12
Howdy, partner…

W kooperacyjnym trybie doszło do zmiany wydarzenia. Żegnamy więc Hit Ekranu i przygotowujemy się do Wyjazdu w Trasę z nowymi lamami, brońmy i bohaterami. Owa wycieczka zabiera nas na pustynną mapę, na której oddamy się powracającemu Hordobiciu. Zasady jak zwykle nieco się zmieniły. Burza zachowuje się w inny sposób, maksymalny czas trwania fali skrócono do 4 minut, a ogólną liczbę misji zredukowano z 16 do 9.

Dodatki do arsenału to młot Wal d’Mar (dostępny w sklepie okolicznościowym) i pakiet broni skałkowych: karabin Stara Betsy, rewolwer Pojedynkowicz, strzelba Dragon, kosa Haczyk i pałka Pan Hukacz. Wszystkie oczywiście wpasowują się do klimatu Dzikiego Zachodu, podobnie jak widoczni wyżej herosi. Wszystkie klasy bohaterów doczekały się także sporych zmian balansujących, ale jest ich tak dużo, że po szczegóły odsyłamy Was do oficjalnej informacji.

  1. Informacje o aktualizacji 5.0
  2. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  3. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach