Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2020, 10:41

autor: DS

Fortnite Sezon 3. - premiera przesunięta

Przesunięto premierę sezonu trzeciego rozdziału drugiego oraz tajemniczego wydarzenia live pod nazwą „Urządzenie” w Fortnite. Jest to skutek protestów, które ostatnio nawiedzają Stany Zjednoczone.

Fortnite Sezon 3. - premiera przesunięta - ilustracja #1
Premiera Sezonu Trzeciego przesunięta.

Firma Epic Games poinformowała, że premiera najnowszego, trzeciego sezonu drugiego rodziału Fortnite została przesunięta na 17 czerwca. Opóźnienie zaliczyło także tajemnicze wydarzenie live pod nazwą „Urządzenie”, które swoją premierę ma mieć 15 czerwca. Ma to związek z ostatnimi protestami w Stanach Zjednoczonych.

Epic wystosował także oświadczenie dotyczące całej sprawy:

Ostatnie wydarzenia brutalnie przypominają nam o nieustannej niesprawiedliwości społecznej – od pogwałcenia podstawowych praw człowieka, po skutki rasizmu, zarówno jawnego, jak i dyskretnego, wobec ludzi o innym kolorze skóry niż biały. Jesteśmy w pełni świadomi bólu, jaki obecnie odczuwają nasi przyjaciele, rodziny, członkowie zespołu, gracze i społeczności.

Nasz zespół nie może doczekać się, aby popchnąć Fortnite do przodu, lecz musimy znaleźć równowagę między chęcią przeprowadzenia premiery Sezonu 3., a zapewnieniem naszemu zespołowi przerwy, która pozwoli jego członkom skoncentrować się na sobie, swoich rodzinach oraz społecznościach.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza obsuwa sezonu 3 rozdziału 2, gdyż pierwotnie jego premiera zaplanowana była na 30 kwietnia. Według plotek w nowym sezonie mapa gry ma zostać zalana przez wodę, co mocno zmieni dotychczasowy character potyczek. Mówi się też o kolaboracji studia Epic z twórcami serialu animowanego Spongebob Kanciastoporty. Na potwierdzenie tego musimy jednak poczekać do premiery nowego Sezonu.

Fortnite Sezon 3. - premiera przesunięta - ilustracja #2
15 czerwca planowane jest nowe, tajemnicze wydarzenie pod nazwą „Urządzenie”.

Wydarzenia w USA szerokim echem odbijają się na rynku gier. Parę dni temu CD Project RED przełożył swoje wydarzenie Night City Wire, na którym mieliśmy zobaczyć nowy gameplay z Cyberpunk 2077. Przełożony został również 4. sezon Call of Duty: Warzone.