Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2018, 15:00

autor: Serek

Fortnite na iOS zarobił już 100 milionów dolarów

Dominacja Fortnite'a na gruncie produkcji battle royale jest zauważalna nie od dziś. Produkcja Epic Games może pochwalić się kolejnym osiągnięciem. Fortnite w wersji na iOS zarobiło 100 milionów w 90 dni.

Jeżeli chodzi o produkcje battle royale, to pod względem popularności Fortnite nie ma przeciwników. - Fortnite na iOS zarobił już 100 milionów dolarów - wiadomość - 2018-06-21
Jeżeli chodzi o produkcje battle royale, to pod względem popularności Fortnite nie ma przeciwników.

Wydaje się, że moda na battle royale nigdy nie minie. Jak donosi firma analityczna Sensor Tower, Fortnite na urządzeniach z systemem iOS zarobił już ponad 100 milionów dolarów. To znakomity wynik, szczególnie jeśli porównamy to do Playerunknown’s Battlegrounds Mobile, które w 60 dni od premiery na iOS zarobiło zaledwie 5,2 mln dolarów. Taki wynik Fortnite’a zupełnie deklasuje konkurencję w postaci Knives Out (23 mln dolarów), jednak wciąż nie przebija rekordzisty systemu pod względem zysków. Clash Royale w trzy miesiące od premiery zarobił aż 154 miliony dolarów.

Jedną z przyczyn tak dobrych wyników Fortnite’a na iOS mogło być wypuszczenie Battle Passa, chociaż jak uważa Randy Nelson, szef analizy sektora mobilnego w firmie Sensor Tower, nawet bez przychodów z jego sprzedaży gra rośnie w siłę:

Pomijając sprzedaż Battle Passa, możemy zauważyć, że Fortnite na urządzeniach mobilnych przybiera na sile. Nie ma żadnych konkretnych powodów, które miałyby spowodować, że ta gra nie utrzyma statusu najbardziej popularnej na świecie.

Warto przypomnieć, że Fortnite według zapowiedzi Epic Games ma pojawić się na urządzeniach z systemem Android jeszcze tego lata. Wersja na Androida będzie posiadać ulepszony interfejs oraz wszystkie dotychczasowe patche. Biorąc pod uwagę fakt, że gra jest świetnie zoptymalizowana, to można tylko czekać na doniesienia o kolosalnych zyskach generowanych na tabletach i smartfonach z systemem od Google.

  1. Oficjalna strona gry