Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2019, 17:40

Fortnite – data rozpoczęcia i teasery 9. sezonu

Firma Epic Games opublikowała grafiki promujące dziewiąty sezon Fortnite. Materiały sugerują, że kolejna aktualizacja wprowadzi sporo futurystycznej zawartości. Potwierdzono też datę rozpoczęcia, zaplanowaną na 9 maja.

Nadciąga kolejny sezon Fortnite. - Fortnite – data rozpoczęcia i teasery 9. sezonu - wiadomość - 2019-05-07
Nadciąga kolejny sezon Fortnite.

Jutro dobiegnie końca ósmy sezon rankingowy Fortnite, a dzień później doczekamy się startu kolejnego. Tak przynajmniej głosiły dotychczasowe przecieki. Teraz jednak potwierdzili to twórcy ze studia Epic Games, zamieszczając pierwsze teasery nadchodzącej aktualizacji. Tak jak w przypadku poprzednich sezonów, wpisy opublikowane na Twitterze są enigmatyczne. Niemniej możemy zgadywać, że dołączone do nich grafiki ukazują nowe, futurystyczne skórki postaci. To wraz z hasłami nawiązującymi do przyszłości pozwala sądzić, że wkrótce otrzymamy sporo zawartości w klimatach science fiction.

Nie są to jedyne oznaki rychłego debiutu aktualizacji. Zaledwie parę dni temu doszło do erupcji wulkanu, który pojawił się w trybie battle royale pod koniec lutego, co poskutkowało zniszczeniem niektórych obszarów wyspy. Było to zwieńczenie kolejnego z wydarzeń w grze, tradycyjnie poprzedzających start sezonów Fortnite. W ramach niego gracze 4 maja mogli w końcu dostać się do ogromnej krypty w Jeziorze łupów (Loot Lake), odkrytej w połowie kwietnia. Ci, którzy zdecydowali się na zwiedzenie skarbca, otrzymali szansę zagłosowania na przywrócenie jednego z przedmiotów usuniętych z gry we wcześniejszych uaktualnieniach. Zwycięzcą okazał się niesławny Tommy Gun, który zniknął z Fortnite: Battle Royale we wrześniu na skutek narzekań na jego przesadzoną moc. Nie podano, kiedy dokładnie powróci ta potężna broń, ale zapewne stanie się to w najbliższej dużej aktualizacji. Pozostaje czekać na rozpoczęcie dziewiątego sezonu, co nastąpi w czwartek 9 maja.

Tommy Gun wkrótce powróci do Fortnite. - Fortnite – data rozpoczęcia i teasery 9. sezonu - wiadomość - 2019-05-07
Tommy Gun wkrótce powróci do Fortnite.