Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2018, 16:22

autor: Movis

Fortnite – aktualizacja 6.02 z nowym zestawem Skull Trooper i trybem Disco Domination

Ekipa z Epic Games kontynuuje rozwijanie Fortnite i Fortnite: Battle Royale w bardziej spacerowym tempie. W trybie PvP czeka na Was jednak nowiutka broń, ciekawy tryb czasowy oraz zestaw skórek Skull Squad Gear. Kooperacja doczekała się natomiast nowych ofert w sklepie tygodniowym.

Kolejny tydzień i znów spece z Epic Games wysłali na serwery następną aktualizację do Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Choć po raz drugi jest ona nieco mniejsza, to tym razem zawiera kilka elektryzujących nowości. Oto skrót atrakcji z łatki 6.02.

Battle Royale – Quadlauncher i Disco Domination

Piątkowy wieczór potrwa znacznie dłużej. - Fortnite – aktualizacja 6.02 z nowym zestawem Skull Trooper i trybem Disco Domination - wiadomość - 2018-10-11
Piątkowy wieczór potrwa znacznie dłużej.

Pieszym rzucającym się w oczy dodatkiem jest czasowy tryb rozgrywki Taneczna dominacja, będący wariacją na temat drużynowego King of the Hill. Jak można się domyślić po powyższym obrazku, jego podstawowym elementem jest obowiązkowy taniec (nie ma podpierania ścian). Na mapie Battle Royale pojawiły się parkiety. Zadaniem każdej z drużyn jest zdobywanie punktów, otrzymywanych za przejmowanie i utrzymanie „dyskotek”. Trzeba po pierwsze pozbyć się z nich przeciwników, a potem ruszyć w tan, by przejąć miejsce dla siebie (im więcej ludzi szaleje na parkiecie, tym szybciej się to dzieje).

Ostatnio metagra w trybie PvP zaczęła być nieco nudnawa. To idealny moment, by wprowadzić do niej kolejny element arsenału – Poczwórną wyrzutnię rakiet. Narzędzie zniszczenia wystrzeliwuje po łuku do 4 rakiet w krótkim odstępie czasu. Każda z nich zadaje 80/84 punkty obrażeń. Rakietnicę można znaleźć w skrzyniach, zrzutach zaopatrzenia i automatach do sprzedaży przedmiotów.

Z innych ciekawostek – do gry powraca Forteca kieszonkowa, lecz szansa jej znalezienia została obniżona z 2,43% do 1,83%. Designerzy pomajstrowali też ze sporą liczbą procentowych szans na zdobicie pistoletów, różnorakich karabinów snajperskich, granatników i wyrzutni rakiet.

Skórki

Po roku nieobecności do sklepu Battle Royale powraca zestaw Skull Troopera, tym razem pod nazwą Skull Squad Gear (w cenie 1500 V-dolców). Ów zespół składa się ze znanej skórki Skull Trooper i jej damskiego odpowiednika Skull Ranger. Dodatkowo zaopatrzyć się można w kilof Skull Sickle i lotnię Crypt Cruiser, a wykonanie wyzwań da nam dostęp do unikalnego plecaka. Stara wiara, która posiadała skórkę Troopera od początku wybrać może też elitarną fioletową poświatę, by zaznaczyć, że grali w Fortnite zanim jeszcze stał się popularny. Poniżej możecie rzucić okiem na poszczególne elementy (via progameguides.com):

Skull Trooper

Fortnite – aktualizacja 6.02 z nowym zestawem Skull Trooper i trybem Disco Domination - ilustracja #2

Skull Ranger

Fortnite – aktualizacja 6.02 z nowym zestawem Skull Trooper i trybem Disco Domination - ilustracja #3

Skull Sickle

Fortnite – aktualizacja 6.02 z nowym zestawem Skull Trooper i trybem Disco Domination - ilustracja #4

Crypt Cruiser

Fortnite – aktualizacja 6.02 z nowym zestawem Skull Trooper i trybem Disco Domination - ilustracja #5

Back bling Ghost Portal

Fortnite – aktualizacja 6.02 z nowym zestawem Skull Trooper i trybem Disco Domination - ilustracja #6

Ratowanie Świata – Noble Launcher

Neony nie są dla picu! - Fortnite – aktualizacja 6.02 z nowym zestawem Skull Trooper i trybem Disco Domination - wiadomość - 2018-10-11
Neony nie są dla picu!

Nowości w Ratowaniu świata nadal nie wprawiają w zachwyt. Znowu mamy bowiem do czynienia z zaledwie aktualizacją oferty sklepu tygodniowego (w grze zmiana asortymentu nastąpi 11 października 2:00 czasu polskiego). Powyżej widzicie Wyrzutnię szlachetną, czyli ciężką wyrzutnię strzelającą falami przebijającej wrogów energii (naładowanie strzału powiększa obszar działania). Do sklepiku powraca też strzelba Dezintegrator Vindertechu. Kolejna broń energetyczna strzela wybuchowymi kulami plazmy, idealnymi do radzenia sobie ze znajdującymi się blisko jednostkami.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry