Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2018, 14:10

autor: Movis

Fortnite – aktualizacja 5.41 z Fortecą Kieszonkową i Kolcostadionem

W Fortnite i Fortnite: Battle Royale zawitała kolejna aktualizacja, tym razem skupiająca się na nowych możliwościach budowniczych. W trybie rywalizacyjnym znajdziecie czasowe tryby i Kieszonkową Fortecę, a w Ratowaniu świata kolejne wyzwania Hordobicia oraz nową pukawkę.

Tym razem aktualizacja do gier Fortnite i Fortnite: Battle Royale wydaje się wyjątkowo szczupła, choć nie obyło się bez paru zmian w obydwu trybach rozgrywki. Bez niepotrzebnej zwłoki zobaczmy więc, co kryje w sobie łatka 5.41.

Battle Royale

Po lewej Forteca, a po prawej Fort. - Fortnite – aktualizacja 5.41 z Fortecą Kieszonkową i Kolcostadionem - wiadomość - 2018-09-18
Po lewej Forteca, a po prawej Fort.

Najciekawszym elementem jest nowy gadżet jednorazowego użytku – Forteca Kieszonkowa. Jeśli wydaje się Wam, że podobny przedmiot już został dodany do rywalizacyjnego trybu rozgrywki, to macie rację, choć diabeł tkwi w szczegółach. Forteca jest bowiem dużo większa od obecnego już w meczach „fortu na życzenie”. Powstająca natychmiast budowla dodatkowo wyposażona jest w odbijacze po zewnętrznej stronie metalowych ścian, co pozwala na szybką ucieczkę czy przemieszczenie się w stronę wroga.

Podobny koncept zawitał też do okresowego trybu Plac Zabaw. Pojawił się w nim bowiem Kolcostadion, czyli kolejna niewielka kulka, która po rzuceniu na ziemię rozrasta się w niemałych rozmiarów budowlę. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku jest to arena najeżona pułapkami i odbijaczami, a gracze mogą wykorzystać tę strukturę do własnych zabaw (twórcy zachęcają nawet do dzielenia się pomysłami z hasztagiem #FortnitePlayground). Oprócz Placu Zabaw zawodnicy mogą też zagrać w tryb Szybujący Solo, który umożliwia ponowne rozłożenie lotni przy spadku z większej wysokości.

Taniec odbijaniec ze śmiertelnym finałem. - Fortnite – aktualizacja 5.41 z Fortecą Kieszonkową i Kolcostadionem - wiadomość - 2018-09-18
Taniec odbijaniec ze śmiertelnym finałem.

Po ostatnich modyfikacjach działania burzy twórcy postanowili iść na lekki kompromis w przypadku kontrowersyjnej dla niektórych zmiany. Granica okręgu nie będzie teraz niszczyć budowli graczy w przypadku kilku finałowych "kół" meczu. Oznacza to, że końcówki zmagań o Królewskie Zwycięstwo nadal mogą przypominać pojedynki budowniczych na zasoby.

Ratowanie Świata

Można się poczuć jak pirat z przenośną armatą. - Fortnite – aktualizacja 5.41 z Fortecą Kieszonkową i Kolcostadionem - wiadomość - 2018-09-18
Można się poczuć jak pirat z przenośną armatą.

W Ratowaniu Świata nadeszła zaś pora na siódmy z kolei tydzień wyzwań w Hordobiciu. Tym razem gracze muszą stawić czoła hordom pustaków niewrażliwych na efekty kontroli tłumu (wykonanie zadania zapewni 1500 sztuk złota, a potem okolicznościowe talony). Tym razem zabrakło nowej postaci, ale od czwartku 27 września w sklepie tygodniowym dostać będzie można wyrzutnię skałkową Kręglarz. Broń odrzuca grupy wrogów z gracją pędzącej ciężarówki i zasilana jest odbijającymi się od elementów otoczenia kulami armatnimi.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry