Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 1 grudnia 2022, 17:05

Strategia dla fanów „Herosów” i XCOM od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione zostaną Fort Triumph oraz aplikacja do tworzenia własnych gier RPG zatytułowana RPG in a Box. Obie te pozycje będzie można odebrać do 8 grudnia.

Źródło fot. Epic Games Store
i

[Aktualizacja] Fort Triumph i RPG in a Box można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Saints Row IV: Re-Elected i Wildcat Gun Machine.

Przez całe minione siedem dni użytkownicy platformy Epic Games Store mieli okazję do przeniesienia się do świata Gwiezdnych wojen i wzięcia udziału w emocjonujących starciach myśliwców dzięki darmowemu egzemplarzowi Star Wars: Squadrons. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, to tytuł ten można odebrać jeszcze do godziny 17:00 czasu polskiego. Natomiast później, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, udostępnione zostaną Fort Triumph oraz RPG in a Box.

Fort Triumph jest opracowaną przez studio CookieByte Entertainment produkcją łączącą w sobie elementy strategii i turowego RPG. Jak sami twórcy podkreślają, stanowi ona miks rozwiązań znanych z serii Heroes of Might & Magic oraz XCOM. Akcja tytułu rozgrywa się w magicznym świecie, w którym na każdym kroku czyha śmierć. Naszym dzielnym bohaterom wszelkie przeciwności jednak niestraszne. Wyruszają oni na przygodę stanowiącą parodię gatunku fantasy.

Rozgrywka w Fort Triumph dzieli się na dwie części. Pierwszą stanowi eksploracja, w czasie której, obserwując mapę z perspektywy izometrycznej (przypomina to, co znamy z cyklu Heroes of Might & Magic), poruszamy się po świecie gry, bierzemy udział w różnych wydarzeniach, zdobywamy przedmioty itp. Możemy także napotkać przeciwników. Gdy tak się stanie, przechodzimy do drugiej części gameplayu, w której toczymy starcia w systemie turowym niczym w serii XCOM. Możemy zatem m.in. wydawać rozkazy naszym bohaterom i używać ich zdolności specjalnych.

Fort Triumph może pochwalić się średnią ocen na platformie Metacritic na poziomie 74/100 (na podstawie 12 recenzji) Tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy).

Fort Triumph na platformie Epic Games Store

Z kolei RPG in a Box to opracowana przez Justina Arnolda aplikacja służąca do tworzenia własnych produkcji z gatunku RPG. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla początkujących i nie wymaga wiedzy specjalistycznej do personalizowania opowieści. Pozycja oferuje m.in. edytory wokseli, map, dialogów, przedmiotów i dźwięków, wygodne do konfiguracji skrypty czy swobodny wybór systemów walki oraz trybów kamery.

RPG in a Box nie jest dostępne w polskiej wersji językowej.

RPG in a Box na platformie Epic Games Store

Zarówno Fort Triumph, jak i RPG in a Box będzie można odebrać za darmo na platformie Epic Games Store do 8 grudnia. Gdy tylko dowiemy się, jaka produkcja (lub produkcje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej