Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 kwietnia 2015, 13:12

Football Manager Classic 2015 wybiegło na murawy App Store i Google Play

Firma Sega wypuściła Football Manager Classic 2015, czyli mobilnego menadżera piłkarskiego będącego konwersją trybu Classic z najnowszej pecetowej odsłony cyklu. To pierwsza tak rozbudowana odsłona serii na urządzeniach mobilnych.

Do tej pory mobilne odsłony kultowej marki Football Manager były mocno uproszczone w porównaniu z wydaniami pecetowymi. Teraz studio Sports Interactive uznało, że współczesne tablety są na tyle mocne, aby pójść o krok dalej. Rezultatem jest gra Football Manager Classic 2015, która właśnie trafiła na iOS i Androida.

Produkcja jest bardzo wymagająca, dlatego przed zakupem upewnijcie się, że Wasz tablet znajduje się na liście obsługiwanych urządzeń. Gra kosztuje 92 złote i jest to produkcja z kategorii premium, a więc nie uświadczycie w niej żadnych mikropłatności.

W Football Manager Classic 2015 obejmujemy oczywiście kontrolę nad klubem piłkarskim i naszym zadaniem jest zarządzanie jego zasobami, werbowanie i szkolenie zawodników oraz opracowywanie taktyk na mecze. Zgodnie z tytułem, produkcja jest konwersją trybu Classic z pecetowego Football Manager 2015. Został on zaprojektowany dla osób pragnących znacznie szybszej i lekko uproszczonej rozgrywki w porównaniu z trybem standardowym. Wszystko to zostało przeniesione na urządzenia mobilne, dzięki czemu otrzymujemy produkcję znacznie bardziej rozbudowaną niż zeszłoroczne Football Manager Handheld 2015, ale jednocześnie wciąż nie dorównującą stopniowi złożoności standardowego pecetowego Football Manager 2015.

Najważniejszym elementem gry jest potężna baza danych. Znalazło się w niej 117 lig z 51 krajów oraz 150 tysięcy zawodników. Ponadto po raz pierwszy w przypadku mobilnej odsłony cyklu możemy skorzystać z pełni trójwymiarowego podglądu meczu. Ponadto sztuczna inteligencja odpowiedzialna za symulowanie przebiegu spotkań jest znacznie bardziej rozbudowana niż w Football Manager Handheld 2015.

Zapewne powoli zbliżamy się do momentu, w którym Sports Interactive będzie w stanie skonwertować pełną wersją pecetowych odsłon marki. Już teraz jednak Football Manager Classic 2015 robi spore wrażenie poziomem złożoności i pod tym względem z łatwością przebija większość mobilnych produkcji, więc gra stanowi niemałą gratkę dla fanów gatunku.