Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2015, 13:00

autor: Adrian Werner

Trine 3: Artifacts of Power - obejrzyj 9-minutowy zapis rozgrywki

W sieci pojawił się trwający dziewięć minut zapis rozgrywki z Trine 3: Artifacts of Power, czyli trzeciej odsłony popularnego cyklu platformówek zespołu Frozenbyte.

Trine 3 w skrócie:
  • Twórcy: Frozenbyte
  • Gatunek: platformówka
  • Platformy sprzętowa: PC
  • Data premiery: 2015 r.

Miesiąc temu studio Frozenbyte zapowiedziało Trine 3: Artifacts of Power, czyli trzecią odsłonę popularnego cyklu platformówek fantasy. Ujawnieniu projektu towarzyszył wtedy krótki zwiastun, który prezentował się imponująco, ale trudno było z niego wyciągnąć wnioski na temat planowanych zmian w rozgrywce. Do tego celu znacznie lepiej nadaje się opublikowany właśnie dziewięciominutowy zapis rozgrywki, pochodzący z wczesnych etapów kampanii. Oglądając materiał warto zwrócić szczególną uwagę na największą nowość, jaką wprowadzi gra, czyli sekcje pozwalające na trójwymiarową eksplorację map.

Trine 3: Artifacts of Power ma zachować wszystko to, za co fani polubili poprzednie dwie odsłony i jednocześnie wprowadzić sporo świeżych rozwiązań. Ponownie kampania opowie o przygodach trójki bohaterów – powolnego, ale potężnego rycerza, zwinnej złodziejki oraz maga. Każda z tych postaci dysponować ma innymi cechami i umiejętnościami, przydatnymi przy pokonywaniu różnorodnych wyzwań.

Trine 3: Artifacts of Power - obejrzyj 9-minutowy zapis rozgrywki - ilustracja #1

Gra ma być klasyczną platformówką, w której będziemy eksplorowali lokacje, walczyli z wrogami oraz rozwiązywali zagadki logiczne. Grafika wykonana będzie w 3D, ale mechanizmy zabawy w większości pozostaną dwuwymiarowe. Jednocześnie pojawią się także sekcje, w których otrzymamy większą swobodę poruszania się, przypominającą to, co znamy z klasycznych gier TPP.

Trine 3: Artifacts of Power powstaje obecnie wyłącznie z myślą o pecetach, a premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Twórcy mają także w planach opracowanie wersji na inne platformy, ale na razie nie są jeszcze gotowi ujawnić na jakie, ani kiedy mamy się ich spodziewać. Wydania na PlayStation 4 i Xboksa One wydają się jednak być praktycznie pewne.

Warto na koniec przypomnieć, że seria Trine okazała się dla studia Frozenbyte wielkim przebojem. W zeszłym roku autorzy pochwalili się, że cykl sprzedał się już w ponad 7 mln egzemplarzy.

  1. Trine 3 – oficjalna strona gry